Zajímavé články

Jak mít stále krásné vlasy

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Ať už nosíte krátký sestřih nebo pěstujete dlouhou kštici, určitě chcete mít vlasy krásné, silné a pevné. Přestaňte se vymlouvat na genetiku, nedostatek času a peněz na drahé „zázračné“ produkty z kosmetických salónů. Zkuste to jinak a dopřejte svým vlasům péči, kterou si zaslouží.

Základem je správné mytí

Šampon naneseme na pokožku hlavy a jemně vmasírujeme bříšky prstů do pokožky hlavy. Není nutné šampon nanášet do celé délky vlasů. Šampon musíme z vlasů vždy důkladně vymýt. Správně umyté vlasy poznáme tak, že nám vlasy vržou mezi prsty. Nebojte se vyzkoušet obyčejný kopřivový šampon.

Dopřejte svým vlasům něco navíc. Po umytí vlasy přelijte 2 dcl vody s lžící jablečného octu. Vaše vlasy budou pak krásně lesklé a budou se snadno rozčesávat. Použít můžete také výluh z kopřiv, který pomáhá proti lupům a také při nadměrném vypadávání vlasů. Jeho příprava je snadná. Mladé kopřivy stačí přelít horkou vodou, nechat 15 minut vylouhovat a zcedit.
Na závěr vlasy krátce opláchněte studenou vodou. Struktura vlasu se uzavře, vlasy jsou lesklejší a odolnější proti vnějším vlivům.

Čemu se dále vyvarovat

Nečešte vlasy, pokud jsou ještě mokré. Pokožka hlavy je po mytí vlasů uvolněná a vlasy snadněji vypadávají. Vlasy jemně vysušte ručníkem a nechte volně uschnout. Pokud používáte fén, nevolte příliš horký vzduch.
Jednou z největších chyb je usínání s mokrými vlasy. Mokré vlasy jsou zkřehlé a třením o polštář se poškozují, lámou a třepí. Vlasy před spaním mějte vždy dokonale suché.

A teď trocha alchimie, zn. bez chemie
Namíchejte svým vlasům výživný koktejl a udělejte si chvilku jen sama pro sebe. Všechny potřebné ingredience už máte doma.

Zde je malá inspirace přísad, které se na masku výborně hodí:

Olivový olej – pomáhá v boji proti vypadávání vlasů
Pivo – posiluje vlasy, dodává vitamíny a minerální látky
Tvaroh, bílý jogurt – dodává vlasům hydrataci
Banán – bohatý na vitamín A, E, C a draslík
Droždí – pro rychlejší růst vlasů, větší lesk a hustotu
Citronová šťáva – pro uhlazení vlasů

Vybrané suroviny důkladně smíchejte, případně rozmixujte mixérem do hladka. Hotovou směs naneste na vlasy, překryjte potravinářskou fólií a vše ještě zabalte do ručníku. Vlásky tak budou v teple a všechny výživné látky lépe vstřebají. Masku nechte působit alespoň 30 minut a poté důkladně vymyjte.

Napište komentář

Hledat