Jak si v létě přivydělat peníze

Léto je perfektní období na různé přivýdělky. Je příznivé počasí, více času a také více nálady. V tomhle článku si prozradíme pár způsobů, kterými si lze v létě přivydělat peníze.

Kempy a tábory

V létě jsou kempy v plném provozu, a právě proto potřebují spoustu sezónních pracovníků. V takových kempech a táborech je spousta poměrně pohodové práce, kterou může dělat téměř každý. Jde například o půjčování šlapadel a loděk, umývání oken, hlídání pozemků, točení piva, prodávání jídla a spousta dalšího. Tyto činnosti nejsou nijak náročné, a přitom jsou příjemně placené. Představte si příjemnou práci u vody, a ještě být za ni dobře placený. Já jsem takové brigády vždy bral spíše jako dovolenou a příjemný odpočinek. Nikdy není na škodu osobně oslovit tyto podniky a poptat se na aktuální situaci. Dobré je také využít jejich webové stránky a trochu se informovat.

Restaurace a hotely

V letních dnech bývá zvýšená návštěvnost restaurací a hotelů. Právě proto potřebují tyto zařízení pomocníky navíc. Tato práce už je poněkud náročnější, přesto ji také může zvládnout každý. Nikdo po vás nechce, aby jste vařil, nebo roznášel jídlo. V těchto provozovnách jsou potřeba také lidi, co umývají nádobí a uklízejí. Tyto činnosti zvládne téměř každý a jsou vysoce poptávané. Pokud tedy v létě nemůžete sehnat žádnou práci, zkuste tohle.

Práce v sadech a na poli

Tyto práce bývají v létě také velmi poptávané. Jde například o trhání vína, broskví, sklízení chmelu nebo vybírání brambor. Co kraj, to jiná plodina a jiné požadavky. Tyto brigády se od sebe většinou dosti liší, ale vždy je stanovená hodinová mzda a různé požadavky. Některé společnosti mají dokonce pro své brigádníky zajištěný odvoz, ubytování a také stravu. To bývá zvykem zejména u sklízení chmele, což se také pojí s tradicí. Tento druh výdělku je vhodný zejména pro mladé muže s dobrou kondicí.

Read More

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *