Výpočet BMI kalkulačka
Výsledek výpočtu


Pro zobrazení výpočtu, vyplňte požadované hodnoty.

Jak na výpočet BMI?

BMI index (Body Mass Index) je ukazatel, který vznikne spočítáním na BMI kalkulačky a vypočítá, jestli máte nadváhu nebo normální váhu. Do BMI kalkulačky zadáte jen svou váhu a výšku a vyjde vám výsledek podle BMI indexu. BMI index však není úplně přesný, nezohledňuje totiž tělesnou konstrukci člověka, ani množství svalů. Proto se stává, že když zadá kulturista své hodnoty do BMI kalkulačky, vyjde mu že má nadváhu, i když to tak není.

BMI výpočet je hojně využíván lékaři, ať už praktickými nebo obezitology, i když oni sami ví, že jeho výsledek je jen orientační. Také neexistuje BMI index podle pohlaví. Proto i vy, pokud máte mnoho svalové hmoty či mohutnou postavu berte BMI index jen orientačně. Pokud ovšem máte nějaké ty kilogramy navíc, tak se můžete BMI kalkulačkou klidně řídit.

Další jeho nevýhodou je, že se neexistuje BMI index podle věku. BMI výpočet lze použít objektivně jen pro dospělého člověka. Je ovšem velká škoda, že neexistuje přesný BMI index podle věku, i v případě dětí je tento BMI výpočet také jen orientační, ale většinou má hodnotu odpovídající.

Tabulka BMI, kde není zahrnutý věk

Tabulka BMI podle věku