3 Tipy co udělat pro zdravější pokožku

Zdravý a svěží vzhled kůže je jak ze vzhledových tak i zdravotních důvodů velmi důležitý. Pravidelnou péčí o kůži můžeme dosáhnout skvělých výsledků a vypadat velmi dobře. V tomhle článku si prozradíme jak na to.

Velmi důležité je pokožku pravidelně umývat. Některé části je potřeba umývat víc a některé méně. Například obličej bychom měli umývat alespoň 2x denně. Nejvhodnější je to ráno po probuzení a večer před spaním. Ideální frekvence je ale 3x denně.

Na umývání je potřeba použít mýdlo, které s teplou vodou skvěle pokožku odmastí. Ručníkem pak pokožku vysušíme a tím se zbavíme odumřelé kůže. Takto pravidelná hygiena vás může zbavit různých problémů s pokožkou a zmírní akné.

Dodávání vitamínů a minerálních látek

Při nedostatku potřebných látek naše pokožka střádá a ztrácí na kvalitě. To se pak může projevit například podrážděním pokožky, různými pupínky a onemocněním kůže. Je tedy potřeba hlídat si správnou hladinu vitamínů a minerálních látek a v případě nedostatku tyto látky doplňovat.

Léčba onemocnění kůže

Často se také stává, že máme na kůži různá onemocnění v podobě pupínků nebo ekzému. V takovém případě je potřeba navštívit kožního lékaře, který určí přesnou diagnózu a navrhne postup léčby. Takového onemocnění je vždy potřeba se zbavit, dokud se nerozšíří a nevratně poškodí pokožku.

Boj s kožním onemocněním je často poměrně náročný. S léčbou musíme být pečliví a vytrvalí. Po vyléčení problému je potřeba postižené místo hlídat a dále o něj pečovat v podobě vhodných mastí. Kožní onemocnění nikdy není moudré podcenit a jen tak ho přehlížet.

Některé druhy kožních poruch můžou zanechat viditelné jizvy, kterých se už nikdy nemusíme zbavit. Právě proto je nesmírně důležité podchytit toto onemocnění v co nejranějším stádiu, kdy se ještě příliš nerozšířilo.

Číst více:  5. Tipů, jak připravit svoji pokožku na léto

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *