5. Tipů, jak připravit svoji pokožku na léto

Léto se už nezadržitelně blíží a plavky nebo cvičení nejsou jediné věci, kterým byste měly věnovat svou pozornost.

Tu v těchto dnech obraťte i na vaší pokožku.

Díky tomu můžete získat krásné a zdravé opálení. Tak pojďte do toho, ať si i vaše pokožka užije hřejivé slunko!

Také se už nemůžete dočkat slunka? První teplé dny už se blíží, ale starost o svoje tělo byste měli mít už nyní. Voda v bazénech, slunko, neustálé holení, to vše vaši pokožku dráždí a vysouší.

Abyste se vyhnuli zbytečným problémům, začněte svoje tělo připravovat už teď. Stačí si osvojit pár jednoduchých rituálů.

1.Peeling

Zbavení se odumřelé kůže je jedna z nejdůležitějších částí přípravy na léto. S peelingem celého těla začněte minimálně jednou týdně. Ptáte se proč? Důvodů je více! Peeling je prevence proti zarůstání chloupků, odstraní drobné vyrážky a nejdůležitější je už zmíněné zbavení se odumřelé kůže. Díky tomu bude kůže hladká, zářivá, prokrvená a vy se opálíte krásně a fleků. Peeling nanášejte vždy na vlhkou pokožku, jemně ho vmasírujte do kůže a opláchněte.

2. Hydratace

Po peelingu by měla na řadu přijít dokonalé nakrémování celého těla. Vaše póry jsou otevřené a vyčištěné, proto tělo skvěle přijme hydrataci. Pokožku nejbližší měsíce čeká slunko, koupání se v bazénech, prašné ulice, a to vysušuje. Krém by měl být váš nejbližší přítel. Ideálně je vetřít ho do pokožky ihned po sprše. Co se týká tváře, mimo klasického hydratačního krému, použijte i jeden s UV faktorem.

3. Holení

Důležité je mít vždy čistou a ostrou žiletku. Na holení používejte jedině přípravky na to určené, je jedno jestli pěnu nebo gel. Určitě je ale nenahrazujte mydlinkovou vodou nebo tělovým mlékem. Po holení pokožku vždy ošetřete.

Číst více:  Jak vybrat správnou velikost prstenu + tabulka velikostí

4. Dopřejte si masáž

Právě před létem je ideální skočit si na masáž či udělat si ji přímo doma. Skvěle si zrelaxujete a připravíte tak tělo a podpoříte lymfatický oběh.

5. Zvyšte dávky beta-karotenu

Konzumace beta-karotenu je nejrozšířenějším prostředkem přípravy na léto. Ideálně je začít s jeho užíváním několik týdnů před opalováním. Podporuje zhnědnutí kůže, ale jeho vliv na pokožku není stoprocentní. U někoho zabírá, u někoho ne. Pokud nechcete zbytečně polykat tabletky, přijímat ho můžete ze zeleniny, například z mrkve, červené papriky nebo ze špenátu.

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *