5 tipů, jak začít s kontaktními čočkami

Nošení kontaktních čoček je nesmírně pohodlné. Možná o nich přemýšlíte, ale bojíte se, jak začít. V dnešním článku vám přineseme exkluzivní tipy, jak na to.

Kde koupit kontaktní čočky?

Před první aplikací kontaktních čoček by měla vždy následovat návštěva u doktora či optometristy, který provede vyšetření zraku. To je nezbytné pro určení dioptrií a dalších parametrů, od kterých se odvíjí i typ čoček. Nikdy byste neměli podlehnout zdání, že kontaktní čočky budou mít stejné dioptrie, jako vaše brýle a proto není návštěva specialisty nutná.

U kontaktních čoček existují i jiné důležité parametry, navíc zrak se vyvíjí a dioptrie se mění.

Při volbě očního lékaře vs optometristy dejte přednost optometristovi, u kterého nemusíte dlouhé hodiny čekat ve frontě před ordinací. Můžete se k němu objednat na předem danou hodinu. Optometrista vám sice nepředepíše žádné léky, měření a poradenství s aplikací kontaktních čoček vám však poskytne stejně dobře.

Co vám optometrista poskytne?

Specialista na prodejně vám provede procesem výběru optimálních kontaktních čoček, které budou vyhovovat vašim potřebám. Vyřešíte spolu periodu nošení kontaktních čoček (jednodenní, čtrnáctidenní, měsíční), dle toho, zda potřebujete čočky nosit pravidelně, střídat s brýlemi či je využívat pouze na sport.

Následně vám optometrista doporučí vhodný typ a značku čoček. Se zkušebním párem čoček vás naučí čočky aplikovat do očí, vyjímat je a pečovat o ně. Projde s vámi následnou péči o čočky včetně pravidel hygieny. Po usazení čoček v očích provede opětovné přeměření pomocí přístrojů, vy si sami navíc řeknete, zda jsou vám čočky pohodlné.

Následně vám nabídne nákup kontaktních čoček. Ty si můžete zakoupit přímo na prodejně nebo například v e-shopu Fokus Optik.

Při první aplikaci absolvujete:

  • vyšetření a změření očí
  • konzultaci – doporučení vhodných čoček
  • vyměření nejvhodnější dioptrie
  • zaučení a pomoc s nasazením čoček (nácvik nasazování a sundávání kontaktních čoček)
  • posouzení a kontrolu usazení kontaktních čoček na očích
  • kontrolu zrakové ostrosti
  • vysvětlení péče o kontaktní čočky
  • získáte vzorky kontaktních čoček, čistících prostředků, brožurky
  • domluvení další schůzky
Číst více:  Co je to LTE v mobilu?

Nezapomínejte na pravidelnou kontrolu

Minimálně jednou za rok doporučujeme zajít na kontrolu očí, kde specialista provede přeměření a určí, zda je všechno v pořádku.

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *