7. Tipů jak si najít práci v zahraničí

Pro řadu lidí je práce v zahraničí šancí, jak si vydělat slušné peníze, zlepšit se v některém ze světových jazyků, ať už jde o angličtinu, němčinu, italštinu a jiné, ale také načerpání velmi cenných osobních i profesních zkušeností, které se budou hodit do budoucnosti. Jak takovou práci v zahraničí najít?

Jazykové znalosti

Chcete-li se na zahraničním pracovním trhu uplatnit, musíte se umět domluvit aspoň základními frázemi jazyka dané země, kam se chystáte. Vzhledem k tomu, že se v podstatě po celém světě dá domluvit anglicky, je vhodné umět aspoň základní konverzaci v tomto jazyce.

Pokud si před odjezdem do zahraničí seženete intenzivní jazykový kurz, můžete své jazykové znalosti zdokonalit a zvýšit si tak šanci na práci. Každá jazyková škola Vám bude schopna vybrat vhodný jazykový kurz, který bude přesně pro Vás.

Oslovení firem přímo

Když ovládáte jazyk a víte, v jakém oboru a v které konkrétní zemi hodláte pracovat, vyhledejte si firmy, jež ve vybraném oboru podnikají, zvolte město, do něhož chcete zamířit a oslovte je. Samozřejmostí je motivační dopis a životopis, které musíte naprosto bezchybně sepsat v jazyce dané země (např. se rozhodnete pracovat v Německu, pak musí být oboje sepsáno německy).

Internetové portály práce

Zahraniční internetové portály nabízí řadu pracovních nabídek, stačí si jen vybrat a odpovědět na inzeráty zaměstnavatelů. Je to rychlé, pohodlné, ale často se stává, že spousta inzerentů ani nepošle žádnou odpověď. Je normální, že se na jednu pozici přihlásí třeba stovka lidí.

Sociální sítě

V dnešní době je běžné, že se na sociálních sítích sežene vše, co je potřeba, od různých nákupů v bazarech až po zaměstnání. Stačí jen zadat do vyhledávače správné klíčové slovo, např. Práce v Německu. Na sociální síti se sdružují obyvatelé zemí celého světa a mohou být nejen rádci při hledání práce, ale také jejími zprostředkovateli. Navíc Vám mohou poskytnout cenné informace o městě, v němž žijí a vy v něm hledáte práci, o možnostech ubytování, poměrech atd.

Číst více:  Jak kontaktovat Facebook?

Práce naslepo

Další možností, jak najít práci v zahraničí, je návštěva vybrané země (města) a pokus o hledání práce až na místě. Když zvolíte tuto možnost, je důležité, abyste měli dopředu zajištěno ubytování, a také finanční rezervu v záloze, pokud by se stalo, že práci neseženete hned. Inzeráty práce jsou často vyvěšené na nástěnkách supermarketů. Na cestu si také nezapomeňte vzít vytištěný životopis v místním nebo anglickém jazyce.

Práce přes kamarády a známé

Získat práci v zahraničí tímto způsobem Vám spoustu věcí ulehčí. Jestliže někdo z vašich přátel žije a pracuje v zahraničí, může vám pomoci nejen s hledáním, ale také se získáním vhodné pozice. Případně se za vás mohou přimluvit u potenciálního zaměstnavatelé a zvýšit tak vaší šanci k získání zaměstnání.

EURES

Evropský portál zaměstnanosti patří pod úřad práce a můžete na něm najít mnoho nabídek práce v zahraničí. Zároveň s tím je možné kontaktovat vyškolené poradce, kteří vám zcela bezplatně poradí se vším, co se týká práce v zahraničí.

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *