Bělení zubů u doktora, zkušenosti a rady

Při této metodě bělení zubů jste pod neustálým dohledem zubního lékaře. Před samotným bělením zubů lékař na dásně aplikuje speciální pryskyřici a na rty ochranný krém, zabrání se tam tomu, aby se účinná látka dostala na tyto části ústní dutiny a způsobila jejich narušení. Na bělené zuby poté lékař nanese bělící gel s vysokým obsahem peroxidu vodíku nebo karbamid peroxidu ve vysoké koncentraci – 30-35%. Některé druhy bělících gelů se poté při bělení zubů aktivují pomocí výkonné plazmové lampy, klasické polymerační halogenové lampy nebo laseru.  Světlem z těchto lamp se urychlí bělící proces.

Výsledek bělení zubů

Výsledek těchto metod bělení zubů je rychlý a efektivní. Celé ošetření trvá zhruba 90 minut a zuby vybělí o 2-8 odstínů. U některých nejmodernějších metod bělení zubů výrobci bělících gelů deklarují zesvětlení dokonce o 8-12 odstínů, vše samozřejmě v závislosti na výchozí barvě chrupu. Výhodou bělení zubů v ordinaci zubního lékaře je, že Vám poskytne veškeré informace a další péči o zuby. Někteří lidé, řádově 10% pacientů, pociťuje 2-3 dny po zákroku zvýšenou citlivost zubů.

Samozřejmě je rovněž nutné několik dnů po bělení zubů dodržovat tzv. „bílou dietu“, což znamená vyhýbat se potravinám a nápojům s vysokou koncentrací barviv (červené víno, káva, čaj…), aby nedošlo k opětovné pigmentaci zubů. To samé platí pro kyselé potraviny, jako je například pomerančový džus, protože tyto potraviny uvolňují ze zubů minerály a tím je zatěžují.

Výsledný efekt bělení zubů gelem závisí na mnoha individuálních faktorech. Důležité je dodržovat dokonalou ústní hygienu. Poté pigmentaci zubů ovlivňuje složení stravy, kouření a celkově životní styl. Samozřejmě je po podstoupení bělení zubů v ordinaci vhodné pokračovat v domácím bělení zubů s pomocí speciální bělící pasty na zuby, kterou Vám doporučí lékař. Čas, po který budete s odstínem svých zubů spokojeni, je opět velmi individuální. Bělení zubů gelem vydrží průměrně 12-36 měsíců a poté ho budete muset, pro udržení požadovaného odstínu zubů, podstoupit znovu.

Číst více:  Máte alergii na šperky - Jak se projevuje alergie na šperky?

Ceny rychlého a efektivního ordinačního bělení zubů se pohybují řádově od 3000 do 17000 Kč. Cenu určuje mnoho faktorů jako je typ gelu, vstupní vyšetření, typ použité lampy atd.

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *