Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/inc/nxs_functions_engine.php on line 168

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/inc/nxs_functions_engine.php on line 175

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/inc/nxs_functions_engine.php:168) in /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 1167
Bělení zubů u doktora, zkušenosti a rady » ZeeWa.cz
Krása a Zdraví

Bělení zubů u doktora, zkušenosti a rady

Při této metodě bělení zubů jste pod neustálým dohledem zubního lékaře. Před samotným bělením zubů lékař na dásně aplikuje speciální pryskyřici a na rty ochranný krém, zabrání se tam tomu, aby se účinná látka dostala na tyto části ústní dutiny a způsobila jejich narušení. Na bělené zuby poté lékař nanese bělící gel s vysokým obsahem peroxidu vodíku nebo karbamid peroxidu ve vysoké koncentraci – 30-35%. Některé druhy bělících gelů se poté při bělení zubů aktivují pomocí výkonné plazmové lampy, klasické polymerační halogenové lampy nebo laseru.  Světlem z těchto lamp se urychlí bělící proces.

Výsledek bělení zubů

Výsledek těchto metod bělení zubů je rychlý a efektivní. Celé ošetření trvá zhruba 90 minut a zuby vybělí o 2-8 odstínů. U některých nejmodernějších metod bělení zubů výrobci bělících gelů deklarují zesvětlení dokonce o 8-12 odstínů, vše samozřejmě v závislosti na výchozí barvě chrupu. Výhodou bělení zubů v ordinaci zubního lékaře je, že Vám poskytne veškeré informace a další péči o zuby. Někteří lidé, řádově 10% pacientů, pociťuje 2-3 dny po zákroku zvýšenou citlivost zubů.

Samozřejmě je rovněž nutné několik dnů po bělení zubů dodržovat tzv. „bílou dietu“, což znamená vyhýbat se potravinám a nápojům s vysokou koncentrací barviv (červené víno, káva, čaj…), aby nedošlo k opětovné pigmentaci zubů. To samé platí pro kyselé potraviny, jako je například pomerančový džus, protože tyto potraviny uvolňují ze zubů minerály a tím je zatěžují.

Výsledný efekt bělení zubů gelem závisí na mnoha individuálních faktorech. Důležité je dodržovat dokonalou ústní hygienu. Poté pigmentaci zubů ovlivňuje složení stravy, kouření a celkově životní styl. Samozřejmě je po podstoupení bělení zubů v ordinaci vhodné pokračovat v domácím bělení zubů s pomocí speciální bělící pasty na zuby, kterou Vám doporučí lékař. Čas, po který budete s odstínem svých zubů spokojeni, je opět velmi individuální. Bělení zubů gelem vydrží průměrně 12-36 měsíců a poté ho budete muset, pro udržení požadovaného odstínu zubů, podstoupit znovu.

Ceny rychlého a efektivního ordinačního bělení zubů se pohybují řádově od 3000 do 17000 Kč. Cenu určuje mnoho faktorů jako je typ gelu, vstupní vyšetření, typ použité lampy atd.