Čaj a jeho prospěšnost nejen při hubnutí

Ačkoliv stále existují odborníci skeptičtí vůči jeho účinkům, mnoho studií prokázalo, že zelený čaj je v mnoha ohledech prospěšný našemu zdraví. Pití černého čaje je v mnoha ohledech přínosné, ale pití zeleného čaje bylo shledáno prospěšnějším a zdravějším. Zelený čaj totiž prošel kratším procesem zpracování a tím pádem si zachoval mnohem větší podíl účinných přírodních látek. Mezi výhody pití čaje patří vedle ochrany zubů před plakem například padesátiprocentní snížení rizika srdečních onemocnění nebo pomoc při léčbě artritidy, napadení těla virem HIV, Alzheimera nebo rakoviny.

Pozitivní vliv čaje na snižování váhy

Nás však nejvíce zajímá jeho jiná výhoda – totiž pozitivní vliv na snižování váhy. Šálek čaje může pomoci spálit více kalorií v porovnání s kofeinovou tabletou, jelikož se tělo potřebuje ochladit poté, co do něj byl vpraven teplý kouřící čaj. Čaj je velmi významným antioxidantem, což ho předurčuje k ničení volných radikálů v těle a ničení přebytečného mezi-orgánového tuku, čímž nám nenápadně pomáhá hubnout a zároveň oddaluje pocit hladu. O čaji je známo, že pomáhá spálit citelně větší množství kalorií, než sám dodá. To ho činí jedním z nejvhodnějších nápojů pro každého, kdo touží trochu shodit.

Jak správné připravit a pít čaj?

  • Nepijte pokud možno „pytlíkáče“. To, co dostáváte v krabičce se sáčky pod názvem „čaj“, je ve skutečnosti čajový odpad vzniklý při výrobě opravdového čaje. Nebojte se kupovat si čaj sypaný – můžete ho zalít vícekrát a ve výsledku neproděláte ani korunu a vaše tělo naopak vydělá (a shodí rychleji).
  • Když už sáčkovaný zelený čaj pijete, nejprve sáček propláchněte krátkým proudem studené vody. To ostatně není od věci dělat i s čajem sypaným, kde to ovšem není tak urgentní.
  • Zelený (natož bílý) čaj nikdy nezalévejte vroucí vodou. Nechte vodu chvíli odstát. Vhodnou teplotu vody poznáte, když se pára z ní nežene přímo vzhůru, ale pomalu se směrem nahoru válí.
  • Rozhodně zapomeňte na slazené rádoby čaje typu ice tea nebo nestea z automatu. Když do sklenice s vodou hodíte hrozen, víno se z ní nestane. Stejně tak když do slazené vody plné chemikálií hodíte lístek čajovníku, čaj vám z toho nevznikne. Rozdíl je asi takový, jako mezi čerstvě vymačkanou 100%ní pomerančovou šťávou a slazenou obarvenou vodou za 3,50.
  • Kupte si nějakou hezkou mističku (ideálně i s konvičkou) a naučte se užívat si vaše chvíle s čajem. Čaj je totiž lékem tělu i duši.
Číst více:  Jak na hubnutí? 3 tipy na hubnutí doma

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *