Co to je kruhový trenink – podstata kruhové treninku

Už jste uvažovali o kruhovém tréningu? A víte proč zrovna kruhový trénink? Šetří čas, je efektivní a funguje. Nic víc už nepotřebujete vědět, musíte jen začít.

Kruhový trénink se stal novým fenoménem posiloven. Komplexní cvičební program, zahrnující prvky kardiovaskulárního a silového cvičení. Podstatou je rychlost a svižné tempo. Jde o naprosto jedinečné spojení posílení svalů a zpevnění těla, které dokáže zrychlit váš metabolismus, spálit vaše tuky a účinně snižovat vaši váhu. No řekněte sami, není to skvělé?

Během pouhé půl hodiny se podle názvu cvičení v kruhu přesouváte ze stanoviště na další. Vaše fyzická kondice neustále stoupá. Pravidelný interval třicet vteřin se dá zvládnout a půl hodina se dá vydržet.

Základy kruhového treninku

1. Zahřátí svalů
Správný kruhový trénink musí obsahovat jakoukoliv formu počátečního zahřátí. Zkuste třeba několik minut běhat na místě, nebo v kruhu. Vaše tepová frekvence se zvýší, váš dech se při něm zrychlí a hlavně se v těle zahřeje každý sval i prokrví systém. Bude se vám hodit pevná obuv, funkční tričko a pohodlné kalhoty.

2. Fáze aerobního cvičení
Cílem části aerobního cvičení je neustále udržovat vaši tepovou frekvenci v požadované výši zvané aerobní zóna po dobu nejméně dvaceti minut. S každým prodlouženým aerobním cvičením pak vaše tělo začne využívat vaše tukové zásoby k získání nové energie. V době aerobní zóny nebudujete sice svaly, ale za to velmi účinně pálíte tuky. Při maximálním nasazení můžete spálit až 2500 kalorií.

3. Fáze silového tréninku
Ten je nutný pro zachování svalů. V případě, že se snažíte snížit svoji hmotnost, musíte svaly trénovat, abyste o ně úplně nepřišli. Silová forma cvičení probíhá tak, že své svaly procvičujete s mnohem větší intenzitou. Prostě zaberete. Svaly jsou nutné pro snížení váhy a udržení trvalé hmotnosti. Sval dodá tělu tvar a zformuje vaše tělo.

Číst více:  Bio colostrum - recenze a zkušenosti

4. Protažení formou strečinku
Po skončení silového a aerobního cvičení budou vaše svaly prohřáté a je třeba strečink nepodcenit a pořádně je protáhnout. Strečink zachovává ohebnost vašich kloubů, zvyšuje rozsah pohybu a protahuje zkrácené svaly po cvičení. Strečing zvyšuje celkovou efektivnost cvičení, takže jej nepodceňujte. Budete mít také lepší rovnováhu a zdravější i vzpřímená záda. Pokud si najdete ještě i chvilku na relaxaci, budete se cítit výborně.

Kruhový trénink k nám přišel z USA. Trénink probíhá na hydraulických posilovacích strojích a s pomocí cvičebního náčiní. Využívají se medicimbaly, bosu, lodními lana, činky, nebo třeba ruské zvony. Cvičení zahrnuje aerobní mezistanice, které jsou logicky uspořádané do kruhu. Střídá se procvičování spodní a horní partie těla. Třiceti minutové procvičení těla je rovnoměrné a zapojíte všechny svalové skupiny.

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *