Co je Deep web? Vítejte v temných zákoutích internetu

Ptáte se co to je Deep Web? Na internetu je možné nalézt obrovské množství informací a souborů. Toto konstatování asi nikoho nepřekvapí. Věděli jste ovšem, že většina internetových stránek je z běžných vyhledávačů nedostupná? Existuje totiž Deep web…

Deep web, aneb buďte na internetu anonymní

I když by se mohlo zdát, že se skrze vyhledávače jako Google či Seznam dokážete pohybovat po celém internetu, není to pravda. Kromě „klasických“ stránek totiž existuje také tzv. Deep web, což jsou stránky, které vyhledávače nemohou, případně nechtějí zaindexovat. Pokud se domníváte, že se jedná pouze o okrajovou část internetu, velice se mýlíte, neboť Deep web má obrovskou velikost. Tvoří totiž podstatnou část internetu, o čemž stále většina běžných uživatelů vůbec neví!

Samotný název „Deep web“ znamená „Hluboký web“, přičemž se někdy používá rovněž označení „Invisible web“, tedy „Neviditelný web“. To vystihuje jeho podstatu. Deep web je totiž anonymní, stejně jako jeho uživatelé, a vzhledem k tomu se lze dostat k řadě informací a souborů, které nejsou běžně k dispozici. Ty mohou být sice velmi zajímavé, na druhou stranu je zde možné narazit na řadu skutečně zvrácených věcí, které jsou navíc mnohdy zcela ilegální. Na mysli máme kupříkladu dětskou pornografii, drogy apod.

Jak se na Deep web dostat?

Pokud vás předešlé řádky neodradili a chtěli byste se na Deep web podívat, budete předně potřebovat jiný než běžný prohlížeč. Existuje hned několik možností, nejznámější je nicméně Tor, který je také používán nejvíce. Ten zajistí, že budete naprosto anonymní. Nikdo tedy nebude znát místo, odkud se k Deep webu připojujete. Anonymní je potom i historie vašich zdejších aktivit. Dodejme, že stránky, k nimž se lze připojit mají koncovku .onion. Na těch jsou totiž jak poskytovatel, tak klient prakticky „neviditelní“. Nicméně, říká se, že deep web vymyslela vláda v USA, aby potírala organizovaný zločin a tak ví o všem, co se na deep webu děje, co je na tom pravdy nevíme.

Číst více:  Zkušenosti: Jak poznat alergie u psa

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *