Jak udělat dietní bramborový salát

Nevíte, jaký byste si dnes měli ukuchtit dietní recept na bramborový salát? Někdy to je těžké vymyslet, ale existuje spousta dietních receptů salát, které vaší postavě neublíží. Stačí si jen vybrat. Dnes vám doporučujeme výborný dietní bramborový salát s jogurtem, na kterém si určitě pochutnáte a kila půjdou určitě dolů.

Postup přípravy bramborového salátu:

Uvaříme mrkev, petržel, brambory ve slupce a necháme je vychladnout. Pak je nakrájíme do mísy na kostičky, k tomu přidáme sterilizovaný hrášek, nakrájenou cibuli a okurky, pozor pokud kupujete hrášek v konzervě, tak ho přidávejte bez vody, kde je zbytečně moc soli a cukru, při dietním bramborovém salátu se vyhnete kukuřici, která není vhodná do diety. K tomu dále přidáme jogurt a trošku hořčice, dle chuti opepříme a trochu osolíme, případně kdo má rád, může do salátu přidat nakrájenou okurku. Pak jej dáme odležet do chladna, nebo do ledničky.

Z klasického bramborového salátu vytvoříme dietní recept tak, že vynecháme majonézu a vajíčka, případně můžeme přidat nasekané bílky. Jogurt použijeme kvalitní nejlépe řecký, odtučněné jogurty se moc k salátu nehodí. Tento dietní bramborový salát se hodí nejen na Vánoce, ale i kdykoliv během roku.

Ingredience:

brambory
hrášek
mrkev
cibule
petržel
zavřené okurky
sůl, pepř
trošku hořčice
jogurt Hollandia nebo Olma

Číst více:  Jak si doma udělat sušená rajčata?

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *