HotelsCombined.com zkušenosti – affilate program

V poslední době se ve velkém rozmáhá affilate program od HotelsCombined.com. Na flippě už to trvá déle, na webtrhu je to poměrně novinka. Spousta lidí toho využilo a s pomocí citace částipodmínek použití se jim podařilo tyto affilate weby prodat za celkem pěkné peníze. Ani mě to nedalo a program jsme vyzkoušel. A jak to dopadlo?

Možnosti

Pravdou je, že affilate program od HotelsCombined.com je kvalitně vytvořen. Po jednoduché registraci se můžete okamžitě pustit do propagace. K mání jsou připravené linky, bannery, všelijaké feedy a podobně. Tomu všemu kraluje tzv. Private Branding, což znamená, že si na vlastní doménu můžete nahodit v podstatě jejich web se vším všudy, včetně výběru měny, jazyků, kompletní databáze států, hotelů atd . . .

Monetizace

Web je napojen na kvalitní affiliate systém, pro vydělání peněz není potřeba rezervace ubytování. Stačí na stránky přivést člověka, který klikne na konkrétní hotel a systém jej přesměruje na více informací o hotelu, možnost rezervace atd. a v téhle chvíli vy získáváte provizi.

Provize je 0,3 – 1,5 USD za každý výše popisovaný klik. Průměrně ze zkušenosti se klik pohybuje kolem 1 USD. Průměrná konverze kliku je uvedena 20% – 50%.

Pro představu modelový příklad jak se dá vydělávat:
Denní návštěvnost 250 UIP, konverze 30%, průměrný výdělěk z kliku 1 USD vám vydělá 75 dolarů za den, to je při dnešním kurzu 1500 kč!

Ano, opravdu to tak nějak funguje. Na začátku.

Jaká je realita?

Vzhledem k tomu, že provize se platí už jen za klik, jsou konverze velice vysoké. Podařilo se mi se dostat zhruba na 50%, takže každý druhý návštěvník byl “platící”. Počáteční cena za klik byla opravdu někde kolem jednoho dolaru. Teď tu tedy máme systém, který jsem kompletně rozjel (včetně výběru domény, hostingu atd . . . ) za méně než jednu hodinu. Tento systém má navíc konverze 50% a za každou konverzi dostanu cca 1 dolar.

Číst více:  SEO optimalizace webu - vliv SEO na marketing vašeho webu

V tuto chvíli jsem se zarazil a říkal jsem si, že to se jim nemůže vyplatit. Nasměroval jsme tam tedy nějaký adekvátní traffic pomocí YouTube, článků atd. A tak se mi podařilo už během druhého dne vydělat přes $70. Ceny za proklik se začali rapidně snižovat a  třetí den byla cena za jeden klik cca $0,11. Během tří dnů jsem i tak ale vydělal cca $350. To vypadalo velice hezky, jenomže . . .

Z ničeho nic mi přišel oznámení od Affilate support – zavřeli mi účet. Důvod byl jednoduchý – Neměli z mnou přivedených návštěvníků dost konverzí, možná žádnou. Pro mě to znamenalo ztrátu času a účtu i vydělaných peněz. Napsal jsem jim tedy, že chápu, že jsem se jim nemusel vyplatit, ale že to není moje chyba a že bych chtěl alespoň poslat část již vydělaných peněz pro kompenzaci času stráveného nad přiváděním trafficu. Napsali mi, že to nejde, ale že si můžu založit nový účet a zkusit to znovu.

A právo na to opravdu mají. Podle jejich podmínek totiž mohou prakticky všechno a vy skoro nic. Mají právo na uzavření účtu bez vyplacení provizí “jen” z důvodu nedostatečných konverzí. Mají také právo měnit cenu za proklik jak se jim zachce.

Ve statistikách v administračním prostředí se navíc nezobrazují reálné prodeje, takže vy nemůžete vědět, kolik na vás oni vydělali, vít jenom kolik vyděláváte vy na nich.

Závěr

Affilate program od HotelsCombined.com je velice intuitivní a přátelský – dokud nepřijde na peníze. Jedinou možnost vidím ve vlastnictví tématicky zaměřených webů, ze kterých budete odkazovat a přes váš odkaz se na HotelsCombined tak dostanou jen přesně cílení návštěvníci. Nicméně ani tak nemáte žádnou jistotu, HotelsCombined vám totiž můžou zavřít účet kdykoliv a peníze neuvidíte. Tento affilate program tedy rozhodně nedoporučuji.

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *