Izolační panely – ušetřete náklady za vytápění

Náklady na vytápění každoročně rostou. Hledání úspor a zvýšení efektivity vynaložených peněz na topení je neustále aktuální. Cest k řešení je několik např. zateplení a izolace vnějšího pláště budov, výměna topného systému, výměna oken za plastová atd. Tyto varianty jsou velmi nákladné a přitom neřeší problém, že část tepla se spotřebovává na vyhřátí stěn za radiátorem. Toto teplo pak bez užitku uniká přes tepelný most ven do okolí. Tím taky unikají Vámi vynaložené peníze na topení.

Řešením, jak tomu zabránit, jsou reflexní izolační panely

Panely jsou důmyslně navrženy k odrážení sálavého tepla a instalovány mezi topnou jednotkou a studenou obvodovou stěnou. Snižují tepelné ztráty, odrážejí teplo zpět do místnosti, čímž dochází ke zlepšení celkové cirkulace vzduchu v místnostech a snižují nároky na vytápění. Teplá voda uvnitř topného systému se vrací do kotle o vyšší teplotě, topný systém vyžaduje méně energie k znovu ohřátí vody v kotli a snižuje počet cyklů práce kotle, proto zvyšuje jeho životnost. Průměrná úspora nákladů na vytápění se pohybuje od 15% – 23% nákladů ročně.

Pro izolaci běžného radiátoru je zapotřebí 2 až 2,5 odrazného panelu, který se nalepí pomocí oboustranné lepicí pásky na stěnu za radiátor. Instalace je o to snazší, že při ní není nutno sundávat radiátor! Ve Velké Británii, kde má využívání izolačních panelů  dlouholetou tradici a představuje populární formu úspory tepla,  V České republice si panely  teprve utvářejí své místo v podvědomí domácích zákazníků, nicméně i zde již byly úspěšně dokončeny projekty ve Fakultní nemocnici v Ostravě, v lázních Teplice nad Bečvou a v mnoha rodinných domech a domácnostech.

Číst více:  Jak vybrat vhodný nábytek do koupelny?

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *