3 tipy jak pečovat o vlnité vlasy

Vaše vlasy jsou vlnité, až kudrnaté. Každé ráno se probouzíte s tím, že nevíte, jak vaše vlasy budou vypadat. Každou vlnku máte jinak a připadáte si jako rozčepýřená slepice. Když vlasy rozčešete, vypadají ještě hůř, než dříve. Žehlit je vůbec nemá smysl, protože při vlhku, nebo při každé kapce vody se vám vrátí do původního tvaru.

Závidíte holkám, které mají jemné, ne příliš husté a rovné vlasy, protože se o ně vlastně vůbec nemusí starat a přijde vám, že je život strašně nespravedlivý. Vidíte se v tom? Já ano.

A víte co? Holky, které mají rovné a jemné vlasy by zase chtěly mít krásné a vlnité vlasy jako vy! Bůh nám rozhodně nenadělil vlnité či kudrnaté vlasy za trest, právě naopak! Je však třeba je ještě více podpořit a správně se o ně starat. Přináším vám pár rad, jak se o takovéto vlasy starat a případně své vlny ještě více podpořit.

1. Mytí vlnitých vlasů

Vlnité vlasy obecně patří mezi sušší, proto je třeba vyživovat a hydratovat je. Kvalitní, nejlépe hydratační šampony jsou nejlepším základem. Pokud se vám vlasy extrémně nemastí, není třeba je mýt každý den. Nezapomínejte také na kvalitní hydratační balzám, nebo kondicioner. Vlasy nesušte ručníkem, ale jemně rozčešte a nejlépe nechte přírodně uschnout. Fénování jim rozhodně na kráse nepřidá.

Pokud je fénování důležité, doporučuji Vám pořídit si difuzér na vlasy. V nejhorším případě použijte fén, avšak se studenějším vzduchem.

2. Přípravky na vlasy

Nezapomínejte si aspoň jednou za dva týdny nanést na vlasy hydratační masku, případně zábal, který vaše vlasy oživí.

Můžete si také koupit různé spreje nebo krémy na podporu vlnitých vlasů. Vlasy můžete však podpořit také pomocí různých pěn, laků a natáček. Není také od věci udělat si z vlhkých vlasů na noc jeden, případně dva francouzské copy. Vaše vlny pak budou přirozené, ale neslibuji, že vydrží dlouho.

Číst více:  Tip Jak na domácí zahušťování vlasů?

3. Česání

Možná se vám to bude zdát divné, ale vlnité vlasy by se vůbec neměly česat! Při jejich mytí by se měly jemně rozčesat hřebenem (ne kartáčem) a dále je již nečesat. Vaše vlny to naruší a nebudou vypadat hezky.

Takhle se starám o své vlnité vlasy já a mám je pěkné a upravené. Občas samozřejmě přijde chvíle, kdy je třeba vlasy vyfénovat, případně vyžehlit, ale určitě to nepatří mezi každodenní záležitosti, jelikož vám to pouze vlasy ničí. A neděste se toho nečesání, nic to není.

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *