Jak správně přihnojovat rostliny

Přihnojování rostlin je velmi důležité. Ať už chceme mít dobrou úrodu plodin, nebo jen krásně zdravé květiny, vždy je to zásluha správného přihnojování. V tomhle článku si prozradíme základní pravidla a různé tipy jak na to.

Výběr hnojiva

Výběr hnojiva často není až tak podstatný. Každé hnojivo má v sebě živiny, které rostlina potřebuje. Lepší hnojiva pak v sobě mají různé další složky. Těmito složkami může být například ochrana proti plísní, ochrana proti parazitům, nebo různé další minerální látky prospěšné pro květinu.

Jestli si si připlatíme a zajistíme tak pro květinu záruku zdravosti už záleží jen na nás. Existují pak hnojiva, která jsou specializovaná a hodí se jen pro určitý druh květin a rostlin. Tím je například hnojivo pro orchideje, kde je obohacené o řadu dalších užitečných látek vhodných zejména pro tento druh rostlin.

Domácí hnojivo

I doma si můžeme vyrobit vlastní hnojivo. K tomu nejčastěji slouží kompostéry, do kterých vkládáme posekanou trávu, různý plevel a zahradní odpad. Čas od času pak do kompostéru přilijeme vodu a speciální prostředek, který zajistí hnilobu. Postupem času se tak v kompostéru začnou vytvářet výživné látky pro rostliny. Toto hnojivo pak můžeme používat na přihnojování rostlin.

Čeho se při hnojení vyvarovat

Pokud používáme kompostéry, ve kterých necháváme zahradní odpad zetlít přírodně bez použití přípravků, je potřeba dávat pozor na to, co do kompostéru dáváme. Nebezpečné mohou být například kořeny bodláků, které pokud dobře nezetlí a nerozloží se, tak mohou znova zakořenit a vyrůst. Tím bychom si na zahradu donesli spoustu plevele a rozhodně bychom si nepoděkovali.

Snad vám tyto tipy na přihnojování rostlin pomohli. Hnojení není nikterak záhadný proces a nemusíme se bát, že bychom nějakým způsobem naše rostliny poničili. V každém případě je vždy dobré poradit se s prodejcem.

Read More

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *