Jak tepelně izolují plastová okna?

Plastová okna lze je vyrobit přesně na míru, i pro atypické otvory. Mají dlouhou trvanlivost a lépe odolávají i extrémnímu počasí a kyselým dešťům. Slouží i jako protihluková izolace. A v neposlední řadě jsou takřka bezúdržbové. Samozřejmě, až na občasné vyčištění a promazání pohyblivých částí.

Plastová okna – jak tepelně izolují?

Předně se jedná o vnitřní komorový systém rámu a systém těsnění. Rám je složený z několika vrstev plastu, oddělených vzduchovou mezerou. Tyto vzduchové mezery zaručují, že se přes materiál nepřenáší chlad. Systém překryvného vnitřního i vnějšího těsnění zaručuje dokonalou těsnost a kolem oken „netáhne“.

Dalším zásadním prvkem na dobrou tepelnou izolaci, kterým disponují plastová okna, mají i použitá komorová skla. Ta se většinou vyrábí jako dvojskla, či trojskla. Mezi skla je vakuum, které má ještě lepší tepelně izolační vlastnosti, než vzduch. Tato všechna technická řešení, použitá na plastová okna, mají téměř dokonalý účinek a Vy nebudete topit Pánu Bohu do oken.

Pokud tedy máte ve svém bytě, nebo domě ještě stará dřevěná, nebo špaletová okna. Vyměňte je za plastová okna, nebo dřevěná okna, tzv. Eurookna, které mají podobné vlastnosti. Nejen že mnohé ušetříte za vytápění, ale také budete mít doma ticho a klid.

Číst více:  Výběr travního semene

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *