Jak vybrat doménu

Jak pro uživatele, tak pro SEO je doménové jméno velice důležité. Doménové jméno by mělo být jednoduché, zapamatovatelné a mělo by obsahovat klíčové slovo nebo více klíčových slov v logické souvislosti. V tomto článku vás seznámím s postupem, který já osobně používám při výběru doménového jména.

OneLook

Vyberu si nějaké hodně konkurenční téma, řekněme, že si třeba chci rozjet nějaký byznys zaměřený na SEO. V dnešní době pochopitelně nenajdeme žádnou volnou třípísmennou doménu, takže k “SEO” musíme ještě něco přidat. Nejprve použiju reverzní slovník. Ke slovu “SEO” bych chtěl přidat něco ve smyslu “expert”, všechny rozumné kombinace jsou SEOexpert jsou, bohužel, zabrané. Takže slovo “expert” zadám do reverzního slovníku a ten mi vyjede množství slov s podobným významem. Vyberu si ty, které mi přijdou praktické: authority, ace, pro, expertise, master, consultant, genius, professional, analyst, specialist, guru, calculator, expertize, shooter, veteran, wizard, warlord, scout, star.

Dotomator

V tomto nástroji se několikanásobně urychlí má práce zkoušení jednotlivých kombinací. Do prvního sloupečku “Beginnings” se píše začátek doménového jména, v mém případě tedy “SEO”. Do druhého se píší konce, já tem tedy napíšu těch 15 slov, které jsem získal díky reverznímu slovníku. Následně kliknu na “Combine” a poté na “Check Availability”.

Otevře se nové okno a v něm se načte všech možných domén, včetně informace, zda jsou dostupné. Kupuji jen následující tři přípony a to v tomto pořadí: com>net>org. V našem případě jsou všechny .com domény zabrané, což je pochopitelné, jedná se o jedno z nejvíce konkurenčních témat.

Výběr vhodné domény

Ze všech možností jsou volné jen tyto domény:

seocalculator

seoexpertise

seoexpertize

seoshooter

seoveteran

Všechny domény jsou volné jak v .org, tak v .net verzi. Jak jsem už napsal, přednost dáme verzi .net. Ze všech možností se mi zdají nejvhodnější tyto domény:

Číst více:  Jak vybrat podnikatelský úvěr

SeoCalculator.net

SeoVeteran.net

SeoExpertise.net

Z těchto si tedy mohu vybrat svou doménu.

Nenašla se vhodná doména?

Pokud nejsem spokojen, můžu celý proces začít od začátku, pouze s jinými možnostmi. Například do prvního sloupečku v Dotomator.com můžu kromě “SEO” zadat “Backlinks”, “Traffic” nebo jiné klíčové slovo. Pokud bych si nevybral ani tak, bylo by asi nejrozumnější zkusit trojslovnou doménu. Jednoduše do prvního sloupečku napíšu třeba “BecomeSEO” a v druhém sloupečku ponechám oněch 15 variací slova “expert”. A v tomto případě dokonce dostanu všech 15 volných domén s příponou .com. Nicméně pro Byznys doporučuji dvouslovné domény. Trojslovné používám většinou jen pro landing pages, sales pages, Squeeze pages atd . . .

StuckDomains

Další možností k najití vhodné domény je StuckDomains.com.

Lidé se pochopitelně snaží vybírat ty nejlepší domény z hlediska klíčových slov, nicméně kupovat kvalitní doménu přímo od někoho může být nákladné. Někdy se ale může stát, že někdo nechá dobrou doménu expirovat. Seznam expirovaných domén s kvalitním systémem vyhledávání najdete právě na StuckDomains.com.

Opět si to zkusíme na našem vysoce konkurenčním slově “SEO”. Chci co nejlepší doménu, takže nastavím příponu .com, dále chci, aby slovo “SEO” bylo na začátku, poté vyloučím zobrazení pomlčkových a číselných domén. Nastavím 6-ti písmenné domény.

Z výsledků se mi líbí jen SeoDig.com.

V případě 7-mi písmenných domén mi přijdou vhodné SeoFast.com a SeoSoon.com.

Když na to teď tak koukám, tak SeoFast. com možná rovnou koupim a někde prodám :-).

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *