Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/inc/nxs_functions_engine.php on line 168

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/inc/nxs_functions_engine.php on line 175

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/inc/nxs_functions_engine.php:168) in /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 1167
Jak vybrat tašku pro školáka » ZeeWa.cz

Jak vybrat tašku pro školáka

Chystá se vaše dítko do školy a stále nemá tašku? Její výběr nikdy nepodceňujte a buďte si jisti, že vámi vybraná taška nebude pro školáka zdravotně závadná. Na co si tedy při nákupu dát pozor?

Design musí školáka zaujmout

Chystá-li se dítě do školy poprvé, je jasné, že ho musí školní taška popřípadě batoh na první pohled zaujmout. Nechte ho vybrat si vlastní vzor či design. S vysněnou taškou se bude jistě do školy více těšit. Ale vy, jako rodič, se ujistěte, že případná taška není zdraví škodlivá. Musí jít přesně o označený výrobek, který je vyroben v souladu s normou.

Vybírejte podle tvaru, hmotnosti i velikosti

Nenaplněná taška by měla správně vážit kolem jednoho kilogramu. Je-li těžší, není úplně vhodná pro dítě, které nastupuje do první třídy. V žádném případě nesahejte po batohu, který nemá vyztužená záda! Od takových rovnou ruce pryč. Zapomeňte také na tašky přes jedno rameno. Školní pomůcky se musí v aktovce rozložit tak, aby co nejmíň zatěžovaly dětskou páteř, proto je vyztužení v oblasti zad opravdu nezbytné. Déle také vydrží batohy s pevným dnem, které se rychleji opotřebovává, pokud  není speciálně vyztuženo nebo vyrobeno z pevnější látky.

Bezpečnost je důležitá

Určitě je pro nás zdraví dětí nejpřednější, proto jim vybírejte aktovky s reflexními prvky alespoň na popruzích na ramena. Správně by měl být takový prvek umístěn i na aktovce ze všech stran. Pokud na batohu nic takového není, doporučuje se dokoupit reflexní prvky zvlášť a na tašku přidělat či přilepit. Dítě bude tak pro okolí viditelnější.

Vnitřní uspořádání

Pro prvňáčka je určitě lepší, má-li batoh více kapes a přihrádek, aby každá věc měla svoje přesně dané místo. Lépe se v ní také zorientuje a nebude muset pomůcky dlouho hledat, usnadníte mu tím práci i čas. Mimo to se v takové aktovce bude také lépe udržovat pořádek.