Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/inc/nxs_functions_engine.php on line 168

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/inc/nxs_functions_engine.php on line 175

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/inc/nxs_functions_engine.php:168) in /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 1167
Jak vyzrát nad bolestí kloubů » ZeeWa.cz
Krása a Zdraví

Jak vyzrát nad bolestí kloubů

Vždy připraven a bez bolesti kloubů!

Všude slýcháme, vaše drahocenné zdraví končí tam, kde začíná profesionální sport, nebo, pokud vykonáváte práci fyzicky náročnou, vaše klouby neskutečně trpí. Zdravé klouby tedy s přehledem zajistí pravidelný přísun vitamínových tobolek a badminton na letní dovolené? Mýtus či pravda?

Bolesti kloubů – plíživý problém

Čím více s vašim autem jezdíte, tím dříve se vám pokazí. Pokud ho budete mít neudržované dvacet let zavřené v garáži, je dosti pravděpodobné, že ho už nenastartujete. Platí zde tedy ono známé všeho s mírou. S klouby je to podobné. Klouby jsou ta část lidského těla, v které po celý život probíhá proces vzájemného tření mezi kloubní hlavicí a kloubní jamkou. Ty jsou vystlané chrupavkou, která se nevyhnutelně s narůstajícím věkem opotřebovává. Jediné, co můžeme s tímto faktem udělat, je pokus o zpomalení výše zmíněného procesu. Aby hořké reality nebylo málo, do cesty této ctihodné snahy může vstoupit problém zvaný artritida nebo artróza, tedy formy kloubního zánětu, jež destruuje chrupavku a způsobuje tak bolest.

Smířit se či doufat?

Pokud vám bolesti kloubů neztrpčují po sedmdesátce život, máte důvod vytáhnout ze sklepa to nejlepší archivní víno a uspořádat minimálně soukromou oslavu, neboť v tomto věku jsou bolesti kloubů problémem u 90% lidí. Nejčastěji se jedná o klouby kyčelní, které jsou nejvíce zatěžovány a tedy namáhány. Z horních partií je třeba uvést klouby ramenní.

Klouby a naděje

Nevězte ovšem hlavu, existuje celá řada forem kloubní výživy, která je schopná proměnit muže a ženy důchodového věku v dovádivé adolescenty. Podstatné je nebýt zatrpklý, být dychtivý po informacích a následně zvolit ten správný preparát pro obnovu pohyblivosti kloubů. Nejčastěji se uvádí přípravky obsahující glukosamin, chondroitin, kolagenní bílkoviny, peptidy a látky bránící vzniku kloubních onemocnění, tedy vápník a hořčík. V prodeji jsou tabletky, gely, masti, čaje, pro každého dle libosti.

Na druhou stranu, ne vždy se vyplatí pouhá samoléčba. Odhodlat se navštívit lékaře i ve věku, kdy se vám vejdou svíčky na dort, není nic ostudného. Klouby máte jen jedny.