Jaké jsou léčivé účinky Kurkumy?

Kurkuma představuje koření, které se vyrábí z oddenku kurkumovníku dlouhého. Má žlutou barvu a nejvíce je rozšířený v Indii. Aktivním a velmi důležitým prvkem, který kurkuma má, je kurkumin. Kurkumin se používá jako barvivo u různých potravinářských výrobků. Je možné ho použít i v kosmetice a v kuchyni se používá především při výrobě kari a dává se rovněž do hořčice či do worcesterské omáčky.

Kurkuma se podobá zázvoru. Obě rostliny patří do čeledi zázvorovitých. Kurkuma koření se používá jako dochucovací prostředek pro mnohé pokrmy. Vyzkoušejte také nějaké recepty.

Léčivé účinky kurkumy

Kurkuma je známá díky svým mnohým léčivým účinkům. To, že má kurkuma léčivé účinky, se ví už tisíce let. Používala se především v indickém a čínském lékařství. Hojně ji využívala ájurvéda, což je systém tradičního indického lékařství. V současné době se s ním setkáte i v České republice. Představuje systém alternativní medicíny.

A jaké jsou kurkuma léčivé účinky? Zajímavé jsou výsledky, které ukazují, že užívání kurkumy zmírňuje působení rizikových faktorů, které mají za následek vznik leukemie. Hraje svou roli i v prevenci rakoviny, především rakoviny tlustého střeva. Má také pozitivní vliv na krevní oběh, čištění krve a kurkuma je účinná i v boji s kožními chorobami. Kurkuma má rovněž protizánětlivý účinek, snižuje cholesterol a výrazně podporuje antioxidační systém organismu.

Číst více:  Superpotravina: Kustovnice čínská - GOJI zkušenosti

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *