Jde koupit auto v USA?

Vlastnit vůz Americké tovární značky je sen mnoha z nás, tak proč si ho nesplnit? Americké vozy nejsou jen dopravními prostředky, pro většinu Evropanů má jejich pořízení hlubší smysl než je doprava z místa na místo. Vlastnictvím takového vozu budete mít v garáži v podstatě kus americké kultury.

Tradice výroby aut v USA sahá daleko do historie. Auta jsou od nepaměti známá svými unikátními designy a v neposlední řadě také výkony motorů, ze kterých se tají dech. Není se čemu divit, cenové rozdíly paliv mezi USA a Evropou byly od nepaměti značně odlišné.

Nákup auta z USA

Samotný nákup auta z USA a doprava do ČR není zrovna jednoduchá a levná záležitost. Pokud jste se již rozhodli, jaké auto chcete koupit, doporučujeme celou věc nechat odborníkům z oboru. Jejich úkolem by měl být výběr cenově dostupného vozu v přijatelném technickém stavu, vyřízení příslušných dokladů a transport do ČR. Náklady na dovoz by měly být propočítány před koupí vozu, aby následně nedošlo k nedorozuměním.

Cena auta z USA

Průměrná cena za vyřízení dokladů v USA i s přepravou do daného přístavu se pohybuje kolem 500 USD. Vše samozřejmě záleží na lokalitě, ze které je auto z USA transportováno. Následná cena za dopravu lodí se pohybuje klem 1100 USD a cena námořného je 1000USD. Nezapomeňte také na platbu cla a DPH, které je pro neplátce 21%.

Doprava auta z USA

I když je cena dopravy a vyřízení všech formalit poměrně vysoká, lze v USA koupit vozy levnější o stovky tisíc. Vše záleží na logicky ceně auta. Pokud koupíte vozidlo cca do 400.000 ušetříte řádově desítky tisíc. Nákupem nad 400.000 lze ušetřit i stovky tisíc, což se jednoznačně vyplatí. Důležité je také zmínit, že výbava vozu koupeného v USA je řádově o třídu výš, než výbava stejného vozu v ČR.

Číst více:  Jaké máme typy paměti

Doprava vozu z USA se v závislosti na přepravních firmách pohybuje v rozmezí 5-8 měsíců. Vše záleží na tom, zda naplní kontejnery do daného data a budou tak schopni přepravu zajistit. Většina dopravců využívá kontejnery o kapacitě minimálně dvou vozů. Kromě vozů je mimo jiné také velmi oblíbený nákup motorek, oblečení a především elektroniky.

Po dopravě vozu do ČR je možno jej vyzvednout přímo v přístavu, vše samozřejmě záleží na dohodě s firmou, která nákup zprostředkovala. Než bude auto z USA používáno na silnici, je třeba jej podrobit technické kontrole a pravit tak, aby auto z USA splňovalo evropské normy. Jedná se především o opravu osvětlení vozu. V případě nákupu poškozeného vozu, by firma měla zajistit také nákup příslušných náhradních dílů.

Servis aut z USA v ČR

Aktuálně v ČR působí několik servisů, které se na opravu ameriky zaměřují. Jejich prostřednictvím lze také nakoupit náhradní díly na auto z USA nebo postupy oprav konzultovat. (Jedná se především o případy, kdy jsou vozidla značně poškozena např. po nehodě). Samozřejmostí ale je, že možnost sepisování vozu nebude tak dostupná jako v případě vozu, který se v ČR běžně prodává.

Budu mít problémy se sháněním náhradních dílů?

Dostupnost náhradních dílů pro auto z USA je v ČR rozdílná a to především v závislosti na značce. Pokud si pořizujete vůz, který se v ČR běžně neprodává, bude nutné náhradní díly dovážet z USA. Důležité je ale upozornit, že u většiny vozů koupíte i tímto způsobem náhradní díly levněji. V případě nákupu vozu, který je v ČR běžně k sehnání s náhradními díly nebude problém.  Jedná se především o značky volkswagen a Škoda.

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *