Superpotravina: Kustovnice čínská – GOJI zkušenosti

Když se řekne kustovnice čínská, věřím, že většina z Vás si pod tímto názvem nepředstaví téměř nic. Já vás ale vyvedu z míry, protože tento pojem byste určitě měli znát! Kustovnice čínská, neboli GOJI totiž patří mezi superpotraviny, což je označení pro potraviny budoucnosti. Pojďme se o ní dozvědět více!

Kustovnice čínská je rostlina, přesněji keř, který dorůstá výšky 1 až 3 metry. Najít jí můžeme v asijských zemích, hlavně tedy v Koreji, Číně, nebo také Japonsku. Tato rostlina se dá vypěstovat jednoduše, ideální podmínky pro pěstování jsou však v teplejších oblastech.

Plody jsou bobule, kterým se říká godži. Tyto bobule mají červenou barvu a mají mnoho léčivých účinků.

K čemu je kustovnice dobrá?

Jak už jsem zmínila, kustovnice čínská, přesněji její plody, mají mnoho zdravotních účinků a obsahují mnoho kvalitních látek a vitaminů. Již staří Číňané věřili v její zdravotní účinky a dodnes jí považují za potravinu, která podporuje dlouhověkost, vitalitu a chuť na sex. Pomáhá regenerovat tělo při stresu, či nadměrné fyzické aktivitě. Také zlepšuje paměť, utlumuje bolest hlavy, zvyšuje obranyschopnost systému a působí jako prevence před rakovinou.

Co všechno GOJI obsahuje?

  • 18 druhů aminokyselin, včetně esenciálních
  • 21 stopových prvků (železo, vápník, zinek, měď….)
  • velké množství karotenoidů (více betakarotenu, než mrkev)
  • vitaminy C, B1, B2, B6 a E

Kustovnice čínská je nejlepší čerstvá, ale v takovém stavu moc dlouho nevydrží, proto ji čerstvou v obchodech téměř nenajdeme. Pokud jí chcete čerstvou, je nejlepší vypěstovat si svou vlastní. V obchodech se nejčastěji prodává sušená, dá se konzumovat přímo, můžeme ji přidat do různých kaší a potravin, nebo si z ní můžeme vytvořit šťávu, či čaj.

Doporučená denní dávka jsou dvě hrstky bobulí denně, u dětí se doporučuje méně a také se nedoporučuje jíst goji před spaním, jelikož může způsobit nespavost. Říká se, že by jí neměly využívat těhotné ženy, ale negativní účinky na lidské tělo se zatím nepotvrdily.

Číst více:  Kotvičník Forte recenze a zkušenosti

Kde ji můžu koupit?

Kustovnice se dá koupit téměř všude, ať už v obyčejných obchodech, nebo v obchodech zdravé výživy. Za 100 gramů dáte 20 až 35 korun. Rozdíl je samozřejmě v kvalitě, proto je třeba přečíst si složení a kustovnice z obchodů zdravé výživy se doporučuji kupovat více, než ze supermarketu.

Kustovnice patří mezi potraviny budoucnosti a určitě Vám doporučuji si jí koupit. Doufám, že Vám tenhle článek přinesl co nejvíce nových informací, a zároveň ho díky jeho stručnosti dočetli až do konce. Teď je už jen na vás, jestli této superpotravině dáte šanci, nebo ne.

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *