Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/inc/nxs_functions_engine.php on line 168

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/inc/nxs_functions_engine.php on line 175

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/inc/nxs_functions_engine.php:168) in /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 1167
Léčivé účinky majoránky zahradní » ZeeWa.cz

Léčivé účinky majoránky zahradní

Každá z nás žen zná velmi dobře majoránku zahradní, která je skvělou bylinkou především do staročeských pokrmů. Například bramboráky nebo klasickou bramborovou polévku bychom si bez ní nedovedly ani představit. Ovšem, již není tak známo, že majoránka je přírodním léčivem.

Ne všechny ženy se cítí ve své kůži, pokud menstruují. Řada žen se během menstruace setká s bolestmi hlavy, bříška nebo zad, a obvykle sáhne po analgetiku, jako je například Ibalgin nebo Paralen.

Samozřejmě, bolesti po těchto farmaceutických přípravcích rychle ustoupí, ale stále jsou tato léčiva pro náš organizmus nebezpečná, protože nám mohou častým užíváním ublížit. Přiznejme si, v řadě případů je zobeme jako barevné bonbóny, ačkoliv by nám prospěla pouze chvilka odpočinku a zdravý vzduch.

Babské rady o majoránce

Abychom při menstruačních bolestech vynechaly chemii, můžeme se vrátit zpět k léčitelství našich babiček, a využít tak čistě přírodní léčivo, které nám v létě roste na naší zahrádce. Menstruační bolesti tlumí u žen majoránka zahradní.

Pokud máte v létě k dispozici čerstvou majoránku, ustřihněte si z ní snítku, kterou vložte do šálku, a zalijte vroucí vodou. Bylinku ponechte v šálku chvíli louhovat, přibližně asi 5 – 7 minut. Poté snítku ze šálku vyjměte, a hotový čaj si oslaďte malou lžičkou cukru.

Pokud ale nemáte k dispozici snítku z čerstvé rostlinky, lze ji nahradit majoránkou sušenou (malá rovná lžička). Při přípravě čaje postupujte obdobně jako u čaje z čerstvé majoránky.