Malování pokojů inspirace pro vás

Každý kdo začíná bydlet řeší, jak udělat své bydlení co nejpřívětivější tak, aby z něj sálalo skutečně teplo rodinného krbu. Zároveň obvykle chceme interiér zařídit nápaditě a originálně, a tak hledáme inspirace malování pokojů a zařízení interiéru. Základem designu interiéru je správné rozvržení bareva kvalitní vymalování pokoje. Tuto fázi nemá smysl nějak zbytečně uspěchat nebo opomíjet, protože jakmile jednou vymalujete a nastěhujete veškerý nábytek, pak jen těžko budete zase vše vystěhovávat a měnit.

Jak vybrat správnou barvu pro vymalování vašeho pokoje?

Dříve než vyberete barvu, zauvažujte jaký pokoj budete malovat a jakou atmosféru byste v té dané místnosti chtěly mít. Každá barva totiž působí na člověka jinak a probouzí v něm něco jiného. Neexistuje jednotný návod, protože lidé jsou charakterově různí a tak možná někde najdete názor, že červená je agresivní a do ložnice se nehodí, anebo také že červená probouzí vášeň a tedy do ložnice perfektně padne. A finální rozhodnutí bude záležet jen a jen na Vašem vnímání.

Kde hledat inspiraci pro malování pokojů?

Pro design interiéru můžete zvolit z vašeho hlediska dva způsoby – buď pasivní nebo aktivní. Pokud této záležitosti opravdu nerozumíte a nechcete rozumět a design vám nic neříká, pak raději svěřte celou záležitost to rukou kvalitního bytového designera. Kvalitního designera poznáte jednak podle referencí na webu nebo od známých. Správný designer by měl být svým způsobem psycholog a snažit si s vámi popovídat a poznat vaši osobnost. Je hodně designerů, kteří vytváří sice zajímavé a extravagantní kreace ale už neřeší, že oni tam bydlet nebudou. Z toho důvodu hodně lidí volí aktivní postoj při vytváření interiéru a výběru barev při malování pokojů. Pokud se nechcete držet žádných zaběhnutých pravidel a jste dostatečně odvážní, pak pusťte uzdu Vaši fantazii. Vezměte papír a začněte malovat, případně můžete využít moderních programů na počítači. Jinak Vám doporučíme být vnímavý a sledovat interiéry vašich známých a dívat se kde se cítíte dobře. Dalším zdrojem nápadů jsou specializované časopisy o bydlení a designu a také knižní publikace a také internetové stránky, kde najdete několik desítek fotografií realizovaných nápadů.

Číst více:  Ložnice inspirace - Modrá, Fialová, Hnědá, Šedá nebo Bílá?

Vymalovat pokoj svépomocí nebo přizvat malíře?

V dnešní době existuje dostupné vybavení pro snadné vymalování. Pokud neděláte nějaké opravdu náročné vzory, linky a přechody, tak byste měli vymalovat bez větších potíží. Ve specializované prodejně barev vám namíchají barvu přesně podle vzorníku a prodají vám váleček a základní vybavení. Pak už si stačí přečíst několik základních rád na internetu a můžete začít. Pokud nemáte čas si vyhrát sami, jste na tom pohybově špatně, máte opravdu složitý barevný návrh a chcete si být jisti kvalitou, pak zavolejte malíře pokojů profesionála.

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *