Jak uplést věneček z papíru, aneb papírové pletení

Neváhejte a pojďte si vytvořit věneček, který slouží k dekoraci Vašeho bytu, nestojí téměř nic a navíc vám zaručuji, že díky ruční práci budete mít originál jako nikdo jiný na světě.

Co to vlastně papírové pletení je?

Pletení z papíru je ekologické využití různého druhu papíru ať už letáků, novin či kancelářského papíru. Tudíž jde o recyklaci aneb přetvoření starého v nové.

Stačí troška šikovnosti a máte originální věneček, který při vhodně zvolené barvě bude vypadat jako proutí.

Začínáme aneb co si připravíme na ruličky?

Na začátku nám bude stačit jakýkoliv papír nastříhaný či nařezaný po vláknech na pruhy široké 10 cm, lepidlo (tuhé) a špejle.

1. Motání ruliček.

Na stůl si položíme proužek papíru, na jehož roh přiložíme špejli pod úhlem asi 45 stupňů. Poté můžeme začít namotávat při čemž nezapomínáme řádně utahovat aby byli ruličky pevné, když se dostaneme na konec  zbyde nám  trojúhelník který natřeme lepidlem a špejli a rulička je hotová. Ruliček budeme potřebovat hodně (na malý věneček počítejte kolem 150 ks).

2. A jdeme na věneček.

Připravíme si na stůl tubu od šumivých vitamínů, ruličky a lepidlo. Vezmeme 3 ruličky, které dáme křížem. Uprostřed nám vznikne trojúhelník, na který si položíme tubu od vitamínů. Nyní vezmeme libovolnou ruličku, kterou dáme přes 2 a následně poté vezmeme ruličku ležící před ní a opět dáme přes dvě. Tubu, kterou oplétáme si průběžně povytahujeme, abychom mohli oplétat dál.  Tímto způsobem pokračujeme  dokud stačí ruličky .

3. Napojování ruliček.

Vždy když pleteme tak potřebujeme ruličky prodloužit, abychom mohli pokračovat v pletení. Pojďme si tedy povědět jak na to. Určitě jste si již všimli, že je každý konec ruličky jiný (jeden je úzký do špičky, kdežto druhý je rozšířený) toto nám pomáhá při napojování kdy vezmeme  ruličku s úzkým koncem potřeme lepidlem a zasuneme do širokého konce ruličky.

Číst více:  Co je to marketing

4. Dokončení  věnečku.

Po napojení ruliček stále pokračujeme stejným způsobem oplétání a povytahování tuby až do cca 100 cm délky.  Poté vyjmeme tubu , stočíme hada do tvaru věnce a slepíme tavnou pistolí. Teď můžeme věnec nabarvit vodou ředitelnou barvou a přelakujeme lakem (po kterém nám věnec vytvrdne  ) . Nakonec dle vlastní představivosti věnec ozdobte a originální dekorace je na světě.

Tipy na závěr:

Věneček můžeme ozdobit různými  mašlemi , korálky a jinými koupenými věcmi, ale jelikož je pletení z papíru o recyklaci tak věřte, že nejlépe vypadá dozdoben přírodními materiály (sušené květy, šiškami, jutovinou ….).

Pokud věneček natřeme vodě odolným lakem tak dlouho vydrží i na dešti (například na hřbitově  či na venkovních dveřích).

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *