Suchý šampon – co to je a na co se používá?

Na dveře už nám pomalu klepe léto a s ním přichází sezóna koncertů, festivalů, různých výletů a akcí. Nepochybuji, že mnohé z vás už se nemůžou dočkat, až na pár dní vypnou a trochu se odreagují u dobré muziky či v lesním tichu.

Suchý šampon má samo sebou řadu dalších využití, je jasné, že jej oceníte nejen v průběhu několika denního festivalu. Hodí se i tehdy, když prostě jen nemáte čas si vlasy umýt. Stejně tak vám nepochybně vytrhne trn z paty i kdykoliv během dne. Je to zkrátka univerzální pomocník.

Pojďme si tedy představit výborného pomocníka, který zachrání vaše vlasy, když nemáte možnost si je umýt – suchý šampon.

O co vlastně jde a na co se Suchý šampon používá?

Suchý šampon je přípravek, který si aplikujete do vlasů a necháte jej po nějaký čas působit. Doba působení není příliš dlouhá, řekněme, že během čekání se můžete třeba nalíčit. Jednotlivé pudrové částečky šamponu mezitím absorbují nečistoty a maz, který se na vlasech vytváří (případně i zbytky jiných vlasových přípravků).

Pokud máte světlé vlasy, poslouží vám šampon rovnou jako pudr pro objem. Nicméně ani tmavovlásky nemusí být o tento produkt ochuzeny – šampon lze vyčesat či lehce vytřít ručníkem. Pro vyčesávání je ideální plastový kartáč Tangle teezer, který lze opláchnout. Pudrové částečky totiž mají velmi dobrou přilnavost.

Existují dva typy suchých šamponů – sypké a ve spreji. Je jen na vás, jaký typ si zvolíte, protože žádný výrazný rozdíl v nich není. Sypké šampony se však doporučují pro jemnější vlasy, které mají větší tendenci plihnout.

Tento typ šampony může být vaším pomocníkem i při tvarování účesu, protože funguje na podobné bázi jako pudr pro objem. Stačí jej vetřít do pokožky hlavy, aby nebyl vidět. Pokud si tvarujete účes pomocí pírek, postříkejte si je před použitím suchým šamponem. Lépe přilnou k vlasům a nebudou klouzat dolů.

Číst více:  Jak rychle zhubnout i 10 kilo - 10. Tipů

Mezi oblíbené suché šampony, které jsou zároveň cenově dostupné, patří značka Batiste, která je prozatím dostupná jen v parfumériích Douglas. Další velmi dobře hodnocené jsou šampony od značek Shauma a Syoss.

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *