Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/inc/nxs_functions_engine.php on line 168

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/inc/nxs_functions_engine.php on line 175

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/inc/nxs_functions_engine.php:168) in /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 1167
Má smysl a cenu kupovat tablety na hubnutí? » ZeeWa.cz
Vše o zdravém Hubnutí

Má smysl a cenu kupovat tablety na hubnutí?

Tablety na hubnutí stále získávají větší popularitu. Z obrovského množství výrobků na trhu je obtížné vybrat si ten vhodný. Berte na vědomí, že jsou to přípravky pouze na bázi přírodních klinicky patentovaných složek. Který doplněk na hubnutí vybrat?

  • Přípravky potlačující chuť k jídlu – chrom, prvek který reguluje hladinu inzulínu, cholesterolu a mastných kyselin. Snižuje ukládání tuku. Díky tomuto prvku je možné snížit chuť na sladkosti a moučné pokrmy. Doplňky stravy mohou být efektivní pro některé lidi a pro ostatní ne. Reakce na chrom je individuální záležitostí, protože je to pomocná látka v procesu hubnutí, nikoliv preparát na hubnutí.
  • Termogenní látky – např. kofein, který stimuluje centrální nervový systém. Nachází se v kávě, čokoládě, kakau, energetických nápojích. Jeho přebytek je škodlivý, vzniká riziko nespavosti a poruchy srdečního rytmu – arytmie. Dalším typem termogenních látek je vitamin BT (L-karnitin),který se nachází ve svalech a nese mastné kyseliny do buněk, kde se spalují. Vitamin BT je v mnoha doplňkách na hubnutí, ale jeho účinnost není ještě ptvrzena.
  • Plniva – vláknina je nezbytnou součástí mnoha přípravků na hubnutí. Vláknina mohutní v žaludku, rozpřahá jeho stěny a dává pocit sytosti. Používá se jí při chronických zácpách, protože prochází celým trávicím střevem, což eliminuje zbytky jídla. Ve formě pilulek není bezpečná – pokud je zapitá vodou, může zvětšit svůj objem, může se uvíznout v hrdle a způsobit zánět nebo poškození stěnu. Vláknina brání vstřebávání důležitých prvků: zinku, železa, vápníku.

Doplňky na hubnutí ne vždy jsou efektivní a bezpečné. Úspěšné hubnutí je především kombinací diety a cviků. Spalovače tuku a další tablety mohou být použity pomocně.