Na co je dobrý chrom? Vliv chromu na organismus lidí

Chrom účinně zmírňuje příznaky hypoglykémie, jejichž příznakem jsou záchvaty chutí. Odbornící z Health and Medical Research Foundation studovali vliv chromu na organismus 154 lidí. Ti, kteří brali tablety s chromem zlepšili hladinu BMM a ztratili 1,5 kg tukové tkáně.

Chrom reguluje hladinu cukru v krvi. Bojuje proti útokům hladu a touze po svačinách mezi jídly. Snižuje chuť na sladkosti. Suplementace diety chromem je velmi důležitá zejména při dnešním stylu výživy, kde dominuje mnoho vysoce zpracovaných potravin s nízkým obsahem tohoto prvku. Jídla s výsokým obsahem tuku a mléčné výrobky snižují absorbci chromu.

Chrom a kontrola svojí váhy. Výzkum.

Odbornící z Health and Medical Research Foundation v San Antonio přestudovali vliv chromu na organismus 154 lidí. Vzorky byly vybírány náhodně a někteří lidé dostávali placebo. Lidé, kteří se zúčastnili, dostaváli dávky 200 a 400 mcg chromu denně po dobu 72 dnů. Hladina jednotlivých látek byla měřena před a po ukončení zkušební doby testu UDT. Pacientům bylo dovoleno používat jakoukoliv – normální dietu. Nikdo jim neposkytl návrh úbytku váhy, nebo nějaké jiné doporučení týkající se cvičení a změny životního stylu.

Ve skupině, která brala 200 mcg chromu, stejně jako ve skupině, která brala 400 mcg, si odbornící všimli významné pozitivní změny v hladině užitečných látek. Ve srovnání s pacienty, kteří brali placebo, ztratili také část tukové tkáně! Ti, kteří přijímali chrom si všimli průměrné ztráty tuku 1,5 kg. Zvětšil se u nich objem netukové tkáně.

Je dobře pamatovat, že chrom:

  • Je nezbytný pro správný vývoj organismu.
  • Stimuluje aktivitu slinivky a tím ovlivňuje produkci inzulínu a aktivně se účastní rozkladu sacharidů.
  • Zvyšuje ukládání glukózy ve svalech.
  • Stimuluje metabolismus a syntézu mastných kyselin.
  • Reguluje hladinu lipidů v krvi.
Číst více:  Má voda vliv na vaše zdraví? Pijte jen tu čistou

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *