Jak správně vybrat vestavěnou skříň do bytu nebo do domu?

Při zařizování bytových prostor je základní myšlenkou útulnost a úspornost. Nejprve zákazníka zajímá, kam uloží všechny potřebné věci jako je oblečení, ložní prádlo, velké množství knih aj. Řešením je koupit si do bytu vestavěnou skříň, popřípadě více vestavěných skříní. Jak vybrat správně vestavěnou skříň nemusí být vždy jednoduché, proto se snažíme usnadnit toto rozhodování nabídkou velkého sortimentu vestavěných skříní. Další důležitou informací jsou pro zákazníka peníze, které hodlá za vybranou skříň zaplatit. Měl by si proto vybrat spolehlivou společnost, která má velmi dobré reference a která při sestavování skříní využívá výhradně kvalitního a prověřeného systému. Jak vybrat správně vestavěnou skříň by měla zákazníkovi usnadnit taková společnost, která mu pomocí on-line návrháře umožňuje navrhnout vlastní vestavěnou skříň. Zákazník by si měl také při pořizování vestavěné skříně vybrat společnost, která mu poskytuje co nejdelší možnou záruku na zakoupenou skříň. Z vlastní iniciativy zákazníka je potřeba, aby si vše pečlivě promyslel a změřil. Dobré je také před koupí vytvořit vlastní jednoduchý nákres toho, jak by měla skříň vypadat. Není také na škodu vyfotit si danou místnost a s pomocí designéra vybrat nejlépe se hodící skříň.

Povrchové materiály pro vestavěné skříně

Jako povrchové materiály pro vestavěné skříně se nejčastěji používají laminotřískové desky s jednoduchými dřevodekory nebo s lesklými barevnými dekory. Tyto povrchové materiály pro vestavěné skříně jsou lesklé, snadno omyvatelné a lehce udržovatelné. Na hrany desek se lepí kvalitní ABS hrany, které svým vzhledem odpovídají dekoru laminotřískových desek.

Když už jsme si vybrali vestavěnou skříň a rozhodli jsme se, kam ji umístit, zbývá už jen vybrat si povrchový materiál, ze kterého by skříň měla být. Do ložnice či obývacího pokoje se nejlépe hodí dřevěný vhled, při pořizování skříní do kuychně či koupelny je praktické mít skříň s povrchem, který je snadno omyvatelný. K dispozici je zákazníkovi on-line vzorkovník s paletou barev i vzorky povrchových materiálů. Zákazník si může vybírat z široké škály vzorků a povrchových vlastností jednotlivých lamin. Častým povrchovým materiálem pro vestavěné skříně jsou laminotřískové desky s jednoduchými dřevodekory nebo s lesklými barevnými dekory. Tyto povrchové materiály pro vestavěné skříně jsou lesklé, snadno omyvatelné a lehce udržovatelné. Vnitřní prostor skříní se může obohatit o doplňky v podobě věšáků, madel, úchytek, držáků aj.

Číst více:  Jaké existují způsoby zakrytí bazénu?

Typy kování pro vestavěné skříně

Dnes je na trhu nespočet firem, které nabízí různé typy kování pro vestavěné skříně. Zákazník může využít všech služeb včetně smontování vestavěné skříně i kování. Většina systémů je ovšem dnes poměrně jednoduchá a zákazník si vše může smontovat sám pomocí jednoduchého truhlářského náčiní. Materiál, ze kterého se vyrábí kování pro vestavěné skříně, se nesustále vyvíjí. Důležitá je při výběru kování pro vestavěné skříně především tuhost konstrukce hliníkových profilů. Kování je podstatnou součástí celé konstrukce vestavěné skříně, díky němuž drží jednotlivé díly pohromadě a je možno otvírat a zavírat dveře. Kování by mělo být nehlučné při manipulaci s dveřmi a mělo by mít co nejdelší životnost. Nejrůznější typy kování pro vestavěné skříně se využívají pro posuvné dveře, úchytky, kolečka a kolejnice, spojovací kování aj. Kování může být vyrobeno v různých barvách a z různých materiálů (ladících k celkovému vzhledu skříně a prostředí), a to například z oceli či hliníku. Některé firmy mají široký záběr a je možné u nich zakoupit kování pro různé typy závěsů a dveří vestavěných skříní, například kování pro skládané a posuvné dveře či kování závěsů skleněných nebo dřevěných dveří.

Rámy pro vestavěné skříně

Rámy dveří pro vestavěné skříně jsou jedním z druhů kování. Materiál, který se používá k jejich výrobě, je většinou ocel či hliník. Hliník je velmi oblíbený, je považován za estetičtější a dnes je na trhu jen o něco málo dražší než kování ocelové. Hliníkové rámy jsou masivnější a pevnější než rámy ocelové. Jednotlivé firmy nabízí různá provedení rámů pro vestavěné skříně, většinou v úpravě kovové či dřevodekoru. Ocelové rámy mohou být nejčastěji v povrchových úpravách – stříbrná, buk, dub, třešeň. Hliníkové rámy v úpravách – buk, dub, borovice, calvados; záleží na nabízeném sortimentu jednotlivých firem. Ocelové rámy mají často kratší záruční lhůtu. Obecně platí, že čím je kování kvalitnější, tím se prodlužuje životnost samotné vestavěné skříně.

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *