Jaký je vyvážený a zdravý jídelníček?

Zdravý jídelníček je sestaven dle zásad výživy, která našemu zdraví prospívá. Měl by býti rozmanitý, pestrý a měl by také člověku chutnat. Zdravý jídelníček plní funkci doplnění potřebných živin pro naše tělo a je sestaven podle naši fyzické či psychické aktivity. Mezi zástupce zdravého jídelníčku určitě patří středomořská strava, která je bohatá na bílkoviny, zdravé tuky i sacharidy.

Jaký je vyvážený jídelníček?

Takový, který tvoří rovnováhu mezi třemi makrobiotickými skupinami – sacharidy, bílkoviny a tuky. Vyvážený jídelníček dodává tělu energii a živiny ve správném množství a neukládá přebytek sacharidů do tuků. Pomáhá také při redukci váhy, kdy je důležitý vhodně zvolený příjem kalorií. Velkým nešvarem jídelníčků Čechů je přemíra sacharidů, která často stojí za přibíráním na váze. Poměr mezi sacharidami, bílkovinami a tuky by měl v přepočtu na kalorie vypadat zhruba takto: 45(55) – 25(30) – 25(30).

„Vyvážený jídelníček pomáhá redukovat váhu, ale také budete mít více energie“

Dopad zdravého jídelníčku na vaše zdraví

Zdravý jídelníček má za „úkol“ dodat tělu energii či udržovat hmotnost. Pokud přejdete na zdravý jídelníček a přijmete za své pravidla zdravé stravy a životního stylu, je zcela jisté, že to poznáte na vašem zdraví a také sebevědomí. Snížíte procent nebezpečného tělesného tuku, cholesterol či riziko srdečních chorob v budoucnu. Budete mít více energie a cítit se o několik let mladší. Často se vám rapidně zlepší fyzická kondice a odpadnou problémy se zadýcháváním na schodech.

Proč chtít zdravý jídelníček? Protože…

  • budu mít více energie
  • budu se cítit lépe
  • budu lépe vypadat
  • vyjdu schody bez zadýchání
  • budu zdravější
  • obleču si nové šaty, džíny a nákup bude jednodušší!

Tajná zbraň na hubnutí: Jídelníček na míru

Jídelníček na míru je nejpraktičtějším řešením pro ty, co nevědí příliš jak na to a nevyznají se v pojmech jako sacharidy, bílkoviny či kalorie a celkové problematiky ohledně potravin, které jsou zdravé a které ne. Sestavení jídelníčku na míru může vyjít na stovky korun, ale takový jídelníček vám velmi pomůže a usnadní vaši cestu za zdravím a energii.

Číst více:  Jaterní dieta - vhodné a nevhodné potraviny

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *