Zahradní krb jako doplněk na vaši zahradu

Zahradní krby

Zahradní krby jsou vhodným doplňkem pro zahradu. Přinášejí s sebou romantiku letních večerů a jednoduchou údržbu. Cena zahradního krbu je od 7000 a víš, vždy záleží na velikosti, barevném provedení a stylu zahradního krbu.

Zahradní krby jsou vyrobené tak, aby si je každý mohl sestavit na zahradě svépomocí. Jsou jednoduché na sestavení tak, že k jejich sestavě není potřeba odborná montáž. Člověk to zvládne s pomocí jednoho. Při sestavě se nepoužívá žádný spojovací materiál, je to takzvaná stavba na sucho.

Venkovní krby se vyrábějí z vymývaného betonu a jsou k dostání v různých barevných odstínech betonu, pracovních ploch a střech. Beton je vyztužen ocelí. Při koupi dbejte na kvalitu, protože venku je krb vystavěn vlivům počasí a při samotném grilování vysokým teplotám.

Kam umístit zahradní krb?

Zahradní krb by měl stát v závětří na pevné podlaze nejlépe dlážděné. Skládá se z podstavce, ten by měl být těžký a pevný, aby zajišťoval stabilitu celého krbu. Další částí je pak dutina pro skladování paliva (při zemi), ohniště, pracovní plocha pro odkládání kuchařských pomůcek a vyjímatelný popelník pro jednoduchou údržbu. Takovýto popelník není součástí všech venkovních krbů. Okolo ohniště bývá pracovní plocha, dávejte si pozor na výšku, ve které je ohniště spolu s pracovní plochou umístěné, to Vám zpohodlní grilování.

V zahradním krbu můžeme topit jakýmkoliv dřevem nasekaným na menší kousky, pro samotné grilování je pak nejpohodlnější a nejoblíbenější dřevěné uhlí.

Střechy na zahradní krby

K některým typům zahradních krbů se pořizuje stříška. Střechy můžeme zvolit z různého materiálu jako je například měď, ocel a nerez. Nevýhodou u měděné střechy je, že po čase vznikne patina a na betonové díly krbu bude odpadávat měděnka, výhodou je téměř nekonečná životnost. Ocelové střechy jsou nepřijatelnější svou cenou, zato jejich životnost není tak dlouhá. K jejich přednosti patří barevná variabilita, kterou si zvolíte sami výběrem vhodného barevného nátěru, ten se dá za čas obměnit.

Číst více:  Jak vybrat vhodný nábytek do koupelny?

Další výhodou je pevnost a vysoká žáruvzdornost. Střechy z nerezového materiálu mají nekonečnou životnost a jejich vzhled zůstává při minimální údržbě téměř stejný. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena.

Zahradní krb nepoužívejte v uzavřeném prostoru, nikdy nepoužívejte nedovolené podpalovače jako je líh, benzín a jiné. Také ho zbytečně nepřehřívejte a k uhašení rozpálených uhlíků nepoužívejte vodu, krb by Vám mohl popraskat. Při umístění dodržujte bezpečnou vzdálenost od budov a jiných materiálu, u kterých hrozí vznícení.

Read More

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *