101 způsobů, jak vydělat přes Internet

překlad článku z originálu: http://www.experienced-people.co.uk/1042-top-ways-of-making-money-online/

Prohlášení

Není zde žádný háček a já se nesnažím prodat vám žádnou knihu. Ani nic jiného. Dokonce se ani nesnažím nalákat vás na odebírání nějakého newsletteru. Tento seznam byl sestaven víceméně ze zábavy. Může změnit váš život. Nebo vás pořádně rozzlobí, pro svou stručnost. Doufám že způsobí obojí.

Některé zde uvedené myšlenky jsou pěkné a mají svatozář, zatímco ostatní smrdí jako psí moč. Ale všechny tyto metody údajně generují spoustu peněz, a každá jedna z nich je legální, tedy alespoň někde. Některé myšlenky se mohou opakovat (a některé nemusí být vůbec zmíněno), ale já budu pořád tvrdit že existuje 101 způsobů jak vydělat přes Internet, částečně i proto neboť je to dobrý název. Vlastně ne, výhradně proto neboť je to dobrý název. Vypálili vás to, že?

Ne, nedostanete nic zdarma, ale je mnoho věcí které můžete získat téměř zdarma. Jako například hledání děr v mém seznamu. Ať se líbí. Najděte díry a pak Linkujte na tento článek a ukazujte lidem jaký jsem hloupý.

Mnoho z těchto myšlenek jsem sestavil dohromady z tisíců hodin diskuse o byznysu na prodej s jejich vlastníky. Podělili se se mnou o informace o tom jak jejich byznysu fungují, jak oni vydělávají přes Internet, jak postavili svůj byznys, atd. Dali mi přístup ke svým statistikám návštěvnosti, ke svým výdělkům a účtem a daňovým přiznáním. Mnozí mi dokonce dali přístup do jejich Adsense a podobných účtů. Některé z těch byznysu byly tak neodolatelné, že jsem je koupil. A pak prodal. A koupil další. Je to hra. Mám ji rád.

Většina z těchto nápadů může být provozována z jakéhokoli místa na zemi, z USA, z Austrálie, nebo jiných ne-anglicky mluvících zemí. Z důvodu konzistence jsou všechna čísla uváděny v amerických dolarech.

Každá metoda je shrnuta v jednom odstavci, takže si važte skutečnost, že se nejedná o plnou nezkrácenou verzi. A ne, nevyzkoušel jsem osobně každou jednu, takže ze 101 obchodních modelů na vydělávání peněz přes Internet 102 může být zcela nanic. Ale na druhé straně plánuji pokračování o některých metodách, které mně fungovaly.

Více prohlášení se zde objeví když mě lidé zažalují (žalování může vydělat peníze, podívejte na číslo 66).

 

Hledání obchodních nápadů

1. Stravte celý den prohlížením diskusních fór o stránkách k prodeji, najdete řadu způsobů jak lidé vydělávají peníze přes Internet. Lidé kteří prodávají své stránky vám řeknou jak vydělávají peníze! Vyberte si jednu která vám vyhovuje. Trochu ji prozkoumejte a začněte svůj vlastní byznys. Nebo použijte vyhledávač na nalezení způsobů jak vydělávat přes Internet. Zdá se to být tak snadné, že je téměř nemožné najít někoho kdo neví jak se to dělá. Ale proč se spokojit pouze s jedním vyhledávačem? Většina lidí se dostane pouze k méně než 1% kvalitních informací které hledají, protože používají jen jeden vyhledávač, jako například Google, a nemají ani ponětí o pokročilých vyhledávacích způsobech specializovaných vyhledávačů: http://searchenginewatch.com/2155981

2. Spojte výše uvedené metody a mluvte lidem o tom jak vydělávat peníze přes Internet. Lidi to vždy zajímá. Nezáleží na tom že ani vy to nevíte, přesto za to můžete ptát peníze. Já o tom zjevně nemám ani ponětí, a proto to nabízím takhle zdarma. Nyní můžete ignorovat vše co dál řeknu. Jen nechoďte utrácet své peníze u internetových podvodníků, kteří vám slibují že z vás udělají milionářů.

3. Buďte více kreativní ve svém hledání. Hledejte „small business franchise newsletters. Nebo práci na doma v oblasti která vás baví (http://www.google.com/search?hl=en&c2coff=1&q=%22home+job%22&btnG=Search). Také můžete prohledat příslušné kategorie internetových katalogů.

Používání vyhledávání je však jen začátek zábavy. Existuje mnoho způsobů. Když se tím začnete zabývat, přijdete na to.

4. Můžete si nechat platit za to že budete dávat zaslanou zprávu do láhve a házet do moře. Chlapík na tom vydělal desítky tisíc dolarů. A je několik dalších takových jako je on v různých částech světa (http://www.conwasa.demon.co.uk/miabix.htm). Bydlíte blízko moře nebo řeky? Nebo se připojte k lidem čisticím pobřeží od těchto lahví (http://www.adoptabeach.org.uk/) a přesvědčte vaše město aby vám přispělo.

Domény

5. Zlatá horečka „dot.com“ již vyrobila mnoho milionářů, ale stále je hodně peněz v doménovém realitním byznysu, a stále tam čekají dobré příležitosti. Dobrá .com doména již sice může být obtížnější nájditeľná, ale je mnoho dobrých domén s jinými příponami. A o nich se diskutuje ve více diskusních fórech. Pořiďte si doménu s dobrým názvem za pár dolarů, a nabídněte ji na prodej na stránkách kde se prodávají domény.

6. Ztratili jste inspiraci? Porozhlédněte se na SEDO (http://www.sedo.com) a podobných stránkách kde se kupují a prodávají domény. Pokud se naučíte dost o tomto trhu abyste dokázali rozeznat příležitosti, můžete si vydělávat na živobytí kupováním stávajících domén a jejich následným prodejem.

7. Pokud jste šikovní, můžete udělat slovníkovou kontrolu na všechny dostupné doménová jména, porovnat výsledek s nejčastěji vyhledávanými výrazy a PayPerClick cenami v hlavních reklamních sítích, a takto najít ty které budou nejvíce ziskové. Pokud dokážete najít doménové jméno které často hledané, můžete použít program na parkování domén. Nebo můžete na dané doméně zveřejnit trochu relevantního obsahu, získat jednu neboť dvě linky, a vyhledávače vám začnou posílat návštěvníky. A pokud fráze kterou lidé píší do vyhledávačů přesně sedí s vaším doménovým jménem, ​​získáte velkou výhodu ve vyhledávačích.

8. Pokud jste chytrý a jazykově zdatný, budete to dělat ve více jazycích. A nebudete platit za doménu spíše než ji zdarma vyzkoušíte 5 dní, abyste zjistili že opravdu má předpokládaný počet návštěvníků a konverzní poměr je dobrý.

9. Překlepy. Velké příležitosti existují na trhu překlepů. Lidé kteří se chtějí dostat na vybrané stránky udělají překlep a skončí na vašich stránkách, kde jim prodáte své věci. Existuje mnoho nástrojů které najdou vhodné překlepy, Může být něco lehčí?

10. Doménové parkování a přímí návštěvníci. Lidé si často jen tipnout název stránky. Pokud chtějí například zedníka, vyzkouší murar.com, i když nikdy předtím na takové stránce nebyly. Najděte výrazy které lidé mohou zkusit přímo napsat do internetového prohlížeče, kupte příslušné domény a zaplňte jejich reklamami. Existuje několik reklamních programů na zpeněžení vašich zaparkovaných domén. Nebo můžete tento přístup zkombinovat s předchozím nápadem a nakupte i příslušné překlepy na vydělávání peněz přes Internet.

11. Nahoďte háčky. Lidé někdy zapomenou obnovit registraci svých domén a tyto jim expirují. Jejich získání vám dá návštěvnost ze stránek které linky na tuto doménu, od lidí kteří mají uložený odkaz na danou doménu, atd. V některých případech může být tato návštěvnost vysoká. Za předpokladu že jste dostatečné rychlý a stihnete nahradit původní obsah vaším podobným obsahem, můžete získat velmi výnosný byznys.

12. Variace předchozích nápadů. Prodejte doménu zpět předchozímu majiteli. Předtím se však důkladně seznamte s pravidly obchodování pro daný typ domény. Pokud například vlastníkovi .com domény spravované ICANN pošlete zprávu že máte jeho doménu a že mu ji vrátíte za 10 tisíc dolarů, jste ztraceni. Může to vypadat jako žádost o výkupné. Také můžete zaregistrovat příslušné doménové jméno na myspace.com, blogger, MyBloglog, nebo dalších často navštěvovaných destinacích. A pak už jen pozorujte jako jsou naštvaní na svých internetových poradců za to, že jim poradili zaregistrovat všechny .info domény, ale nezmínili si na důležitost ochrany značky zaregistrováním příslušného myspace prostoru (a ostatních). A nestojí vás to nic.

13. Provozujte služby správy domén. Mnoho webmasterů má velké portfolio domén. A mnoho z nich se chce zbavit nudné práce týkající se jejich managementu. Můžete provozovat jejich DNS, nebo jen nabízet službu která jim pro jejich domény připomene když přijde čas na jejich obnovu. Nebo nabídněte automatizovanou monitorovací službu, která jim řekne když je nějaká z jejich domén nedostupná.

14. Založte adresář domén na prodej. Můžete vydělávat peníze jen za to že dovolíte aby domény byly zobrazeny ve vašem adresáři.

15. Pokud provozujete službu umožňující kontakt nákupčích a prodejců domén nebo stránek, můžete vydělávat na dodatečných služeb, jako například poskytování smluv. Abyste získali nějaké nápady, jděte se podívat na to co nabízejí stávající zprostředkovatelé prodeje domén.

16. Provozujte službu vyhledávání domén. Zkuste hádat co se děje když výrobce hledá jméno pro svůj nový model auta. Nebo když hledá jméno pro novou kolekci oblečení. Potřebují obchodní značku a patent, a taktéž i doménový průzkum. Aby zjistili kolik kombinací slov obsahujících jejich nové jméno již na internetu existuje a kolik jich třeba koupit. S několika doménovými nástroji jako například (http://www.google.com/search?hl=en&q=DNS+tools+&btnG=Google+Search&meta=), a trochou času byste jim mohli poskytovat službu, za kterou by zaplatili hodně peněz.

17. Založte si svou vlastní zemi. Ano, čtete to správně. Pokud jste slyšeli o Sealand (http://www.sealandgov.org/) tak víte že založení vlastní země není až tak nereálné. Jakmile máte svou vlastní zemi, můžete požádat o svou vlastní top level doménu. A prodávat miliony domén.

18. Poskytujte doménové služby pro jiná byznysu, a pak jim pošlete proforma fakturu. Vysvětlete jim že tentokrát je to zdarma, ale že budete pro ně nadále s radostí pracovat za malý poplatek. Například, existují tisíce velkých společností kterých nepořádní webmastri neudělali redirekt z jejich www-verzí na jejich ne www verze stránek (a naopak). Jeden podnikatel vydělal několik tisíc jen na tom, že ukazoval společnostem jako ztrácejí stovky návštěvníků každý rok jen na tom že se ocitnou na stránkách kde nic nenajdou.

Nákup a prodej internetových firem

19. Mnoho stránek funguje v režimu auto-pilota. Běžná cena za kterou se prodávají tyto stránky je jejich 12-24 měsíční čistý zisk. Pokud stránku nezničíte, můžete vložený kapitál získat zpět již za 12 měsíců, a pak … můžete stránku prodat a vydělat vložený kapitál ještě jednou. Můžete zdvojnásobit svůj kapitál každý rok. 100 procentní ziskovost.

20. Nákup a prodej stránek nevyžaduje tak mnoho kapitálu jak by se mohlo zdát. Podobně jako u nemovitostí, koupíte takovou která vyžaduje opravu. Opravíte ji a prodáte s velkým ziskem. Akorát že při webových stránkách se nemusíte zabývat s nájemníky.

21. Co říkáte na ovládnutí vybraného malého trhu? V katalogu si najdete kategorii obsahující stránky které nebyly dlouho aktualizovány, koupíte jejich, spojíte jejich obsah, a najednou vlastníte resp. ovládáte celý daný malý trh. Toto otevírá mnoho příležitostí.

Práce

22. Existuje několik druhů prací které jsou placené „od hodiny“, ale ty lépe placené jsou již pravděpodobně nasmlouvané. Některé příklady: copywriting, proofreading internetových stránek / knih / newsletterů, atd. (http://www.elance.com/)

23. Odpověď na e-maily nebo telefony. Buďte jeden z personálu první úrovně podpory pro nějakou společnost. Filtrujte lehké otázky odkazem uživatelů na příslušnou sekci jejich manuálu, a eskalujte pouze speciální problémy. Takto ušetříte společnosti čas jejich odborníků a poskytnete jim hodnotnou službu za kterou zaplatí. Variace na toto téma je chatovací help, při kterém sedíte za počítačem a chatujete s uživateli kteří se nacházejí na webových stránkách společnosti, potřebují pomoci, a klikli na HELP tlačítko. V některých případech je pro takovou práci potřebné zaškolení.

24. Jste dobří v designování webových stránek, HTML nebo CSS? Vytvořte konkrétní návrhy (templejty) a nabídněte je na prodej. Každý jeden můžete prodat několikrát těm webmasterům, kteří nemají čas nebo trpělivost vyvinout si vlastní.

25. Monitorování Wikipedie / diskusních fór / blogů a hledání zmínky o konkrétním jménu, značce, atd. Nedávný výzkum ukázal že některé články Wikipedie byly manipulovány politickými stranami. Nechtěli by jejich oponenti vědět o každém pokusu o manipulaci faktů? Najděte si někoho kdo potřebuje takový druh informací a nechte si za ně zaplatit. Musíte být proaktivní, neboť tento druh práce není velmi inzerovaný. Ale na druhé straně toto vám dává výhodu, protože pokud něco není inzerovány, mnoho lidí o tom ani neví.

26. Adresáře – založte nějaký. Webmasteři platí za to aby byli zobrazeni v adresářích. Čím lepší bude váš adresář, tím více si můžete ptát za registraci. Ručně spravované adresáře jsou milion krát lepší než ty automatické, a vědí to tak webmasteři, tak návštěvníci těchto adresářů.

27. Vyplňování průzkumů. V této oblasti je mnoho podvodníků, ale přesto existuje pár programů které vám opravdu zaplatí za vyplňování dotazníků. Pokud nejste velmi zatížení na své soukromí, někdo vám bude za tuto činnost platit (http://www.yougov.co.uk/), (http://www.ciao.co.uk/reg.php). Více se o tomto druhu práce píše zde: http://www.experienced-people.co.uk/1071-money-from-incentives/

28. Nechte si zaplatit za čtení e-mailů. Proč by někdo měl za toto platit? Z mnoha důvodů, například za to že lidské oko dokáže rozeznat SPAM lépe než nejlepší program. I ty nejlepší anti-spamové programy někdy označí za SPAM seriózní e-mail, a některé společnosti si nemohou dovolit zahodit takový e-mail.

29. Filtrování a vyhledávání. Jsou lidé kteří jsou ochotni zaplatit peníze za to že se prehrabete miliony sdělení na eBay a najdete jim specifický zboží které potřebují. Nebo například prohledávání různých stránek na nákup a prodej domén – zjistěte co lidé hledají a najděte jim to.

30. Internet umožnil snadný přístup k průmyslovým objemem zboží který může být někdy zdarma. Například, v roce 2007 měl hlavní výrobce kriketových páliek problém. Pálky nemohou obsahovat uzly, a tak většina vrbového dřeva používaného pro jejich výrobu musela být odstraněna jako odpad. 70 tun každý týden. Zveřejnili to na Internetu. Příležitost – najděte společnost která prodává dřevěnou drť a kůru pro zahradníky. Zjistěte kolik platí při nákupu dřeva. Nabídněte jim 70 tun kvalitní vrbové drtě týdně, za 50 procentní cenu, za podmínky že si ji budou sami odebírat.

31. CPA = Cost per Action, cena za jednotkovou činnost. Kromě vyplňování dotazníků lidé platí za množství jiných věcí, a existuje několik stránky nabízející CPA práci.

32. Přispívání do diskusních fór. Rádi diskutujete ve fórech a chatujete s druhými lidmi? Vlastníci nových fór mají problém – pokud tam není dostatek konverzací, lidé tak nebudou přispívat. Takže udržují tok diskuse placením za příspěvky. Takže začněte a nechte si platit za chatování.

33. Udělejte něco bláznivé. Jako například http://www.milliondollarhomepage.com/ chlapík, který se stal známým tím, že prodával bezcenné pixely na své stránce. Ale protože se ocitl ve zprávách a získal svých 15 minut slávy, lidé si ho všimli a zaplatili mu peníze za to co by obyčejně považovali za bezcenné. Ano, lidé jsou hloupí. Ale někteří z těch hloupých lidí jsou dnes milionáři.

34. Udělejte něco více užitečné a méně hloupé. Najděte potřebu v nějaké oblasti a naplňte ji. Lidé v diskusním fóru se stěžují jako nemohou najít náhradní součástku pro konkrétní typ auta? Najděte někoho kdo ji vyrobí a nabídněte ji. Jiní lidé nadávají na omezení v konkrétním programovém vybavení? Najděte programátora který navrhne řešení a začněte ho prodávat.

35. Jste odborník v nějaké oblasti? Pište o dané oblasti pravidelně. Lidé si udělají záložku na váš blok a budou ho pravidelně navštěvovat. Peníze jsou v možnosti dovolit společnostem inzerovat jejich produkty a služby vašemu obecenstvu.

36. Nevyznáte se v žádné konkrétní oblasti? Toto nezastaví bloggerů. Někteří z nich blogují o zcela běžných věcech, jako například o tom co měli k snídani a jako přežili den. A reklamy stále přicházejí.

37. Připojte se k myspace komunitě, vybudujte si množství „přátel“, a uinzerujte je do úmoru. Pošlete je na stránky kde prezentujete affiliate programy, a můžete získat slušný pravidelný příjem.

38. Nebo použijte nástroje jako myspace na prezentaci svých offline aktivit – jako například hudbu kterou skládáte.

39. Prodávejte cetky uživatelům myspace. Milují jejich. Nejlepší ty lesklé. Myspace pozadí, templejty, ​​animace, scripty, ikony a ostatní myspace výrobky dnes představují multi milionový průmysl.

40. Pište newsletter. Vybudování mailového seznamu příjemců je dlouhodobý plán který přináší své zisky, ale neočekávejte okamžité výsledky. Pokud je váš newsletter dobrý a podaří se vám ho dobře zpropagovat, můžete získat tisíce registrovaných odběratelů (kteří všichni budou dostávat váš newsletter zdarma). Čím více registrovaných odběratelů máte, tím více vám zaplatí reklamní společnosti za inzerci.

41. Najděte něco co se normálně neprodává. Popusťte uzdu své představivosti. Řekli byste že je možné prodávat svůj moč? Ano, čtete dobře, tu věc kterou normálně splachujete do záchodu.

42. Vybudujte komunitu. Někteří webmasteři vidí nízké zisky ze stránek orientovaných jako diskusní fóra, což může být způsobeno tím že používají kontextovou reklamu jako například Adsense. Jedna z největších webmasterských komunit (http://www.webmasterworld.com/) je volně přístupná a používání je zdarma. Stránka je velmi vytížená a její provoz stojí jejího vlastníka kopu peněz. Ale je velmi zisková protože umožňuje vlastníkovi organizovat konference, které jsou kvůli velké komunitě vždy všechny vyprodané.

43. Linkujte. Webmastri chtějí aby jiné stránky na ně odkazovaly. Zlepšuje jim to výsledky ve vyhledávačích. Ale nemají čas chodit žebrat o linky. Udělejte to za ně, a nechte si zaplatit za linky.

Číst více:  7. způsobů jak rychle vydělat peníze

44. Nabídněte službu registrace do adresářů. Existuje množství adresářů, a mnohé z nich jsou zdarma, ale registraci musíte udělat ručně. Webmastri se musí zaregistrovat, čekat na odpověď, přeskákat všechny kroky procesu. Raději to přenechají někomu kdo to udělá za ně a rychleji.

45. Další variace na budování odkazů – zmíněním klientovy stránky v diskusním fóru, komentáři na blogu, atd. Klienti za to zaplatí. Existují spamerské způsoby jak to udělat, ale i slušnější způsoby. Pokud dokážete napsat relevantní příspěvek, který přispívá k diskusi, a obsahuje pouze takové odkazy které jsou přínosné k diskutovanému tématu, budete velmi žádaný u webmastery kteří chtějí rozšířit zmínku o své nové stránce.

46. ​​Informační stránky často potřebují lidi kteří kontrolují obsah zveřejněn návštěvníky stránky, komentáře k jednotlivým příspěvkům, atd. Podobně adresáře umožňující automatickou registraci potřebují kontrolu aby zabránily šíření SPAMu na svých stránkách. Je mnoho takových příležitostí. Klíč spočívá v nalezení stránky která to zjevně potřebuje a nabídnutí této služby její vlastníkovi.

47. Napište elektronickou knihu (eBook). Je to tak snadné jako spadnout ze židle. Víte něco o něčem? Je jedno jestli je to o sázení zelí nebo programování v perlu, pokud jste dobrý marketér nebo si zaplatíte dobrého marketéra, můžete pravděpodobně prodat několik tisíc kopií vaší knihy. Lidé ji zaplatí přes Internet, stáhnou si ji do svého počítače, a nepotřebujete k tomu žádné tlačení ani nic podobného. Dokonce nepotřebujete dělat ani samotný prodej, affiliate marketing se o to za vás postará. Je plno elektronických knih o tom jak psát a prodávat … elektronické knihy.

48. Staňte se expertem v konkrétní úzké oblasti, a účtujte si za své rady. Dobrá zpráva je, že na to abyste na Internetu staly expertům v nějaké oblasti, potřebujete tomu jen věnovat určitý čas a absorbovat znalosti. Nepotřebujete navštěvovat žádnou školu ani platit žádné poplatky.

49. Třídění dat a jiné rutinní činnosti jsou obyčejně placené od hodiny. Je to jen záležitost hledání na správných místech, a vyhýbání se podvodníkům kteří se snaží jen o to aby od vás získali nějaký poplatek.

50. Jste dobří v grafickém designu? Navrhněte a nabízejte loga a ikony, které si mohou lidé za poplatek stáhnout. Dobré ikony se prodávají za stovky dolarů za set. A každý set může být prodán znovu a znovu a znovu.

51. Vytvořte nějaké ocenění, ak němu nějaké pěkné logo. Toto ocenění udělujete webovým stránkám které se vám líbí … a za předpokladu že vám budou platit pravidelný administrační poplatek jim umožněte používat vytvořené logo. Udělování ocenění býval dobrý způsob získávání zpětných odkazů. Lidé budou rádi platit za to aby mohli ukazovat že ostatní si o nich myslí že jsou dobří.

Práce, ale ne tak jak ji znáte

52. Affiliate programy mohou být velká zábava a velmi lukrativní. Trik spočívá v generování návštěvnosti, její nasměrováni na vašeho obchodníka, a najatí si drahých účetních na zvládnutí vašeho masivního daňového přiznání. Affiliate programy vyrobili více milionářů než byste věřili, a já osobně jsem se setkal s mnoha z nich.

53. Buďte svůj vlastní affiliate zákazník. Společnosti prodávající kreditní karty, hypoteční společnosti, atd., Platí kdekoli až do 100 USD za formulář vyplněn na jejich stránkách. Jděte požádat o nějaké kreditní karty a hypotéky, ale udělejte to přes vlastní affiliate linky a vydělejte několik stovek dolarů za den. (Poznámka překladatele – a pak ty produkty splácejte, toto je už jen tedy ráda :-).

Čistá zábava

54. Rádi hrajete počítačové hry? Vydělejte na tom peníze. Top hráči jsou slušně placeni za účast na turnajích, herních festivalech a testování produktů. OK, Tiger Woods vydělává mnohem víc, ale má vedle toho i stejnou zábavu? Nemá. Protože jeho golfová hůl nemá žádné knoflíky.

55. MMORPG, nebo multi-player online RPG hry jsou virtuální světy, ve kterých jinak rozumní lidé ztratí veškerý smysl pro realitu. Nebo se tak alespoň tváří. Utrácejí peníze za pláště neviditelnosti, virtuální kulomety, avatarů, nebo dokonce za virtuální peníze. Buďte virtuální prodejce, je to rozkvétající ekonomika, v objemu milionů dolarů každý rok, ať už je to WoW nebo SecondLife.

56. Zábava pro dospělé. Pokud máte webovou kameru … (Poznámka překladatele – toto je škoda překládat, je toho plný internet. Tedy ne úplně, jen nějakých 98%).

57. Dělejte reklamu na stránky pro dospělé. Toto funguje podobně jako ostatní affiliate programy, pouze s tím rozdílem že musíte umístit nějaký obsah na své stránky, obyčejně zdarma, v nízké kvalitě a malém rozlišení. No a návštěvníky pak nasměrujete na placené stránky.

58. Mystery shopping – nakupování pro potřeby konkrétní společnosti, která potřebuje zjistit jak se její zaměstnanci chovají k zákazníkům. Kupujte produkty, objednávejte si dovolené, navštěvujte restaurace … a poskytujte svému zaměstnavateli zpětnou vazbu o kvalitě služeb. Někteří skeptici říkají že je to zábava, ale že na tom hodně nevydělávají. Jiní tvrdí opak.

59. Utrácejte svůj čas účastí v různých soutěžích. Navzdory názvu „soutěže“, tato činnost málokdy vyžaduje nějakou dovednost, a není to nic jiného než loterie. Nejtěžší otázka jakou vám pravděpodobně položí je „Kolik je 1 + 1?“ Zkuste vyhledat výrazy jako například „competition entry“ nebo „win a prize“.

60. Nebo se zúčastněte na soutěžích, které opravdu vyžadují nějakou dovednost. Jste dobří v SEO? Existuje mnoho SEO soutěží. Nejste dobří v ničem? Zkusil jsem v Google vyhledat „good for nothing competitions“ a dostal jsem množství výsledků. Vyhoďte 99% výsledků jako odpad, a nakonec byste měli najít i nějaké reálné. Jste dobří v natáčení nebo editování videa? Video stránky jak Metacafe vám budou platit, pokud bude vaše video dostatečně populární. Tento chlapík na tom vydělal 100 000 USD: http://www.nytimes.com/2008/04/23/technology/23howto.html?_r=1

61. Jste dobří v pokeru? Můžete vydělávat hraním pokeru celý den (nebo zbankrotovat):

Rádi surfujete po Internetu?

62. Staňte se realitním agentem. Ne skutečným, ale můžete pracovat pro kupující jako „buying agent“, agent nákupčí. Klienti mají jasnou představu o tom co chtějí, a vaše úloha je sledovat internet nebo lokální informační zdroje a najít pro ně požadovanou nemovitost. V UK si agenti nákupčí účtují 1 až 3 procenta z hodnoty nemovitosti.

63. Asistentské služby. Pokud znáte přesný typ podprsenky kterou chcete, ale nemůžete ji nikde sehnat, zaplatili byste pár dolarů někomu aby ji pro vás sehnal? Byli byste překvapeni kolik lidí by zaplatilo. Může se jednat o seznam pro donášku ze supermarketu, nebo koupelnový kohoutek který nemůžete sehnat ve vašem okolí, pro některé lidi hodina nebo dvě shánění nestojí za těch 10 dolarů které si za to vy zaúčtujete. Udržujte si preference vašich registrovaných zákazníků, takže když vám znovu řeknou že si objednávají mléko, vy už víte že se jedná o polotučné, v dvoj-litrovém balení. Příklad: http://www.domystuff.com/

64. Buďte výzkumníkům. Na místech jako jsou answers.com vám lidé zaplatí za to, že pro ně najdete odpovědi na otázky, které nemají čas sami hledat. Jako například: „Jak si mám vybrat digitální kameru?“ nebo „Jak se jmenuje píseň která hraje během televizního pořadu xxx?“. Příklady: http://www.google.com/search?hl=en&q=“paid+homework+help“&btnG=Google+Search&meta=

 

Problémové výdělky

 

Rozhodli jsme se neuveřejnit body 65 – 75

velké peníze

76. Zatímco většina webmastery zná zkratku PPC jako Pay Per Click (platba za proklik), veteráni ji ze žertu překládají jako P * rn Pills and Casinos (p * RNO, pilulky a kasina). Toto jsou pravděpodobně tři nejvíce vydělávající oblasti na Internetu, které vyrobily více milionářů než kterékoli jiné. Ale vládne tam velká konkurence, a je těžké do nich proniknout.

Arbitráž, makléřství

77. Příklad čisté arbitráže: Nákup návštěvnosti přes Google Adwords, a přesměrování této návštěvnosti na stránky s minimálním obsahem, kde Google Adsense reklamy vygenerují zisk. Samozřejmě že Adwords a Adsense jsou dvě strany jedné mince. Ale musíte být šikovní, abyste dokázali rozeznat příležitosti, a musíte testovat, testovat, testovat. Stále existují příležitosti pro kontextuální arbitráž. Speciální pokud pracujete křížem přes několik programy – např. nákup návštěvnosti z MSN a její prodej do Yahoo.

78. Je mnoho příležitostí pro arbitráž ve finančním světě, ale pokud vás vyprávění o ekonomice a financích nudí, tak vězte že existují i ​​sportovní arbitráže. Různí Internetoví bookmakeři mohou nabízet různé kurzy pro konkrétní sportovní událost. Využitím lepších kurzů u každého bookmakera můžete skončit v zisku bez ohledu na výsledek dané sportovní události. Pokud jste skutečně šikovný, můžete si vyrobit program, který to bude dělat za vás.

79. Hosting. Nemusíte kupovat množství technického vybavení, abyste mohli začít poskytovat web hosting. Mnoho velkých hostingových společností nabízí možnost prodávat jejich služby.

80. Free hosting, resp. hosting zdarma. Tento poskytujete vlastníkům malých webových stránek, výměnou za možnost umisťovat reklamy na jejich stránky. Prvními pionýry tohoto podnikání byly http://geocities.yahoo.com/ a http://angelfire.lycos.com/

81. Stát se zprostředkovatelem je možné tisíc různými způsoby. Existují lidé vydělávající například na získávání projektů na stránkách jako http://www.elance.com/ nebo http://guru.com/ a následně je poskytování skupině programátorů.

Finance

82. Obchodování z domu je velmi lákavé v mnoha částech světa. Nepotřebujete být expertem na trhy nebo akce. Můžete obchodovat s komoditami, měnami, a spoustou jiných věcí. Obchodování s „futures“ umožňuje na principu páky rozmnožit například 100 $ na velké bohatství (nebo i bankrot).

83. Gambling nebo hazardní hry, a tím nemyslím klasické sázení na koně, kde jediným výhercem z dlouhodobého pohledu je bookmaker. Mluvím o sázení proti jiným sázejícím, mluvím o mnoha způsobech online sázení. A existuje milion knih  a elektronických knih, které tvrdí že vás naučí, jak vyhrávat.

eBay, Amazon, atd.

85. Stránce eBay prostě neutečete. Nakupují všechny možné slova od Google Adwords / Adsense systému, což znamená že cokoliv hledáte, vždy narazíte na reklamu eBay. Můžete se k nim připojit, začít prodávat vaše nepotřebnosti na eBay, a proměnit odpad ve vaší garáži na peníze.

86. Když jste už získali dostatek zkušeností s prodejem vašich zbytečností, začněte prodávat zbytečnosti jiných lidí. Jak získáte dostatek zbytečností na prodej? Dejte si inzerát do lokálních inzertních novin že děláte čištění domů, nebo jejich nakupte od hromadných prodejců – ano, hádáte správně – na eBay. Mnoho eBay prodejců jsou ve skutečnosti obchodníci – kupují nové zboží z velkoskladu, a namísto prodeje v kamenném obchodě ho prodávají přes eBay.

87. Nyní už máte dostatek zkušeností s nákupem i s prodejem přes eBay. Je čas napsat knihu o tom, jak vydělat miliony na eBay. Nezáleží na tom že vy jste na tom nevydělali miliony. Lidé stále kupují tyto knihy. A můžete je prodávat hádejte kde? Uhodli jste 🙂

88. Neradi píšete? Pak se můžete stát eBay asistentem (http://ebaytradingassistant.com/directory/index.php?page=home). Samotný eBay vám bude posílat lidi, kteří potřebují pomoc s jejich komplilovaným systémem. A vy jim můžete účtovat poplatky.

89. Další alternativa je kamenný obchod, který bude prodávat na eBay zboží pro lidi, kteří si ho nemohou prodat sami. Je jich hodně ve větších městech. Provoz je jednoduchá – převezmete od člověka zboží, prodáte ho na eBay, a necháte si procento z ceny, za své služby.

90. Zdá se vám že vybudování eBay podnikání je velmi podobné budování standardního podnikání? Pokud máte dostatek kapitálu, můžete si to zkrátit. Mnoho eBay obchodů se prodává ve fórech (http://www.experienced-people.co.uk/1004-where-to-sell-your-site/) nebo prostřednictvím brokera. Účet na eBay spolu se svou historií obyčejně představuje běžící business, ve kterém můžete pokračovat a využívat sklizenou pozitivní historii a image. I když eBay takový transfer nemusí vždy schvalovat.

91. Příležitosti na vydělávání peněz přes Internet prostřednictvím eBay jsou omezeny výhradně vaší představivostí. Peníze se dají vydělat na všem, od vyrábění pomůcek které zjednoduší účastníkům eBay jejich obchodování, až po obchodní modely založené na vyhledávání zboží obsahujících překlep, resp. chybné.

92. Není všechno jen eBay. Jakýkoliv systém který je dostatečně velký nabízí příležitosti. Například můžete vytvořit affiliate stránky pro Amazon (http://entrepreneurs.about.com/od/homebasedbusiness/ht/amazonaffiliate.htm).

Různé výdělky

93. Postavte proxy server. Zdá se že lidé chtějí surfovat po Internetu iv práci, a chtějí chodit i na ty stránky které jsou jejich zaměstnavatelem blokovány. Proxy server umožňuje obejít tato omezení. Některé proxy servery žijí jen z reklamy, protože získat vysoký počet zobrazení stránky (pagrviews) je snadné v proxy byznysu. Některé stránky si dokonce nechávají od návštěvníků i platit pár dolarů. Je několik způsobů jak monetizovat proxy (http: //www.google.com/search? Hl = en & q = make + money + with + proxies & btnG = Google …).

94. Máte rádi sociální sítě? Příklad: http://www.experienced-people.co.uk/1073-social-networking-business/ Pokud si vybudujete dostatečnou reputaci na místech jako je Digg, lidé vás začnou sami oslovovat, abyste se zmínili o jejich společnosti nebo o jejich novém produktu. V jistém čase Netscape nabídlo nejlepším poižívateľom služby Digg odměnu 1000 dolarů, pokud se přesunou na jejich konkurenční službu.

95. Předávání databází součástek / seznamů / emailů / modifikovaných DMOZ dat. DMOZ adresář (http://www.dmoz.org/) je rozsáhlý adresář stránek, manuální vytvářený dobrovolnými editory. Můžete si stáhnout jejich databázi, a zkombinovat ji s dalšími informacemi – jako například s telefonními čísly. Pak můžete prodávat takový vylepšený produkt.

96. Hledání práce pro vaše přátele je snadná cesta do podnikání, založeného na zprostředkování práce. Znáte někoho kdo je přesně vhodný pro konkrétní pracovní pozici? Zprostředkujte spojení mezi vašim přátelům a zaměstnavatelem, a můžete si vydělat slušnou odměnu za pár hodin práce.

97. Nechte si platit za nevyužitý čas svého počítače. Je váš počítač někdy zapnutý a vy na něm nic neděláte? Tehdy jen spotřebovává elektřinu ale nepracuje. Připojením se ke programu jako např. SETI můžete využít tento čas na nějaký užitečný cíl. Také můžete využít tento čas k vydělávání peněz

98. Udělejte něco pěkné. Poskytněte nějakou informaci, která někomu pomůže. Například o tom jak se stát dobrovolníkem a pomáhat sirotkům v Africe. Udělejte něco užitečné. Nebo jen udělejte něco velmi zábavné. A pak tam dejte tlačítko pro darování peněz, aby vás mohli lidé podpořit ve vaší práci. Budete překvapeni, jak dobře může fungovat darovací tlačítko na správném typu stránky. Ale nebude fungovat na této stránce, nebo na jakékoliv jiné stránce slibující že z vás udělá milionářů.

99. Vytvořte adresář článků. Publikování článků (s vloženými odkazy) je jeden ze způsobů jak si webmasteři budují odkazy na své weby. Pro jiné webmastery jsou volné články výborný způsob, jak vyplnit jejich jinak prázdné stránky. Buďte zprostředkovatelem. Populární adresáře článků vydělávají spoustu peněz na kontextové reklamě, kterou vkládají do všech článků, zobrazovaných na jejich webu.

100. Vybudujte obsahový web. Je to nejběžnější způsob jak webmasteři vydělávají peníze – na kontextové reklamě jako je Adsense. Je to jednoduché, rychlé, a nevyžaduje to žádné komplikované dovednosti. Jednoduše postavíte web obsahující užitečné informace, přidáte kód od Googlu, získáte pár odkazů na vaše stránky, a pak už jen čekáte. Návštěvníci začnou přicházet, a uvidí reklamy které se týkají obsahu na stránce. Pokaždé když kliknou na reklamní odkaz, vyděláte nějaké centy. Osobně znám minimálně 20 webmastery, kteří takto vydělávají více než 10 000 dolarů měsíčně.

101. metoda je mým osobním favoritem, protože ji považuji za povedenou:

Byl jednou jeden chlapík, který si koupil seznam obsahující jeden milion e-mailových adres. Na polovinu z nich poslal akciový tip, že konkrétní akce poroste, a na druhou polovinu poslal tip, že stejná akce poklesne. Pro 50% oslovených lidí měl pravdu. Na ostatních zapomněl, a těchto 50% rozdělil zase na dvě skupiny. Polovina dostala další rostoucí předpověď, a druhá polovina dostala klesající předpověď. Toto zopakoval několikrát, dokud mu nezůstala skupina 15000 lidí, pro které měl pokaždé pravdu, vícekrát po sobě. Tito lidé byli samozřejmě velmi ohromeni. Poté je pozval, každého za 5000 $, na seminář o vybírání akcií 🙂

Závěr

Živím se prostřednictvím internetu, a mám několik zdrojů příjmu (ne, neřeknu vám kolik vydělávám, pamatujte si že vám zde nic neprodávám). Tento článek jsem původně sestavil proto, protože mě přátelé a rodina neustále otravovali, abych jim ukázal co dělám, aby to mohli dělat také.

Sesbíral jsem několik nápadů které jsem sám vyzkoušel, a přidal jsem některé další z tisíců webů zaměřených na prodej stránek (http://www.experienced-people.co.uk/1004-where-to-sell-your-site/) a konverzací které jsem vedl s jejich prodejci.

Ať peníze tečou přímo ke vám. Pokud je máte momentálně málo, jděte na to srdcem, a peníze přijdou, je to snazší než si myslíte. Cítím se privilegovaný že mohu žít v těchto zajímavých časech, časech plných příležitostí, časech kdy jsem se mohl vzdát mého denního zaměstnání, pracovat ve volném čase, užívat si s mými rostoucími dětmi, odejít na důchod desítky let dříve než bych normálně mohl, a utrácet svůj čas na psaní této žvásty namísto běhání v „krysí závod“. Díky za Internet. I vy to můžete dělat.

 

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *