Co je to LTE v mobilu?

LTE je technologie, o které se v předešlých letech hodně namluvilo i napsalo. Představme si tedy toto řešení pro vysokorychlostní internetech v mobilních telefonech a podívejme se na jeho výhody oproti předchůdcům.

LTE jako 4. standard. Anebo ne?

LTE (anglicky Long Term Evolution) je technologií, která slouží pro vysokorychlostní internet až 250 mb/s v mobilních telefonech a nahrazuje předchozí řešení (GSM). Jedná se tedy pouze o další prvek vývoje, neboť internet v mobilech se stal v nedávné minulosti naprostým standardem.

LTE je jednotlivými operátory v podstatě od počátku prezentováno jako 4. standard (4G). I když se jedná o pokrok oproti předchozímu 3G, parametry pro 4G sítě splňuje až technologie LTE-Advanced. Samotné LTE si tedy spíše zasluhovalo označení 3,5G.

Technologie LTE byla v České republice spuštěna v roce 2012 společností Telefónica O2, a to v obci Jesenice nedaleko hlavního města Prahy.

Technologie LTE v mobilu a její výhody

Výhod technologie LTE v mobilu je hned několik. Předně se jedná o vyšší přenosovou rychlost, dále potěší větší rychlostí odezvy či lepší stabilitou v oblastech, které jsou hůře pokryty. Jako výhodu lze brát i skutečnost, že přístroje, jež využívají LTE, spotřebují méně energie pro příjem, což se pochopitelně kladně podepisuje na životnosti baterie.

Číst více:  Co je Deep web? Vítejte v temných zákoutích internetu

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *