Jak si doma vyrobit pleťovou masku?

I když pleťové masky na nejrůznější typy pleti najdete v každé parfumerii či lékárně, své pleti můžete dopřát relaxaci, i když si je zapomenete nakoupit a vaše kosmetička je právě na dovolené. Skvělé suroviny na výrobu domácích pleťových masek totiž obvykle najdeme doma ve své ledničce či spíži. A na rozdíl od výsledků práce kosmetického průmyslu vždy budete vědět přesně, co si na obličej aplikujete.

Stejně jako u profesionálních masek, i u těch domácích je třeba pleť před jejich aplikací nejdříve připravit. Důkladně ji vyčistěte tak, jak jste zvyklá, a prokrvte buď peelingem, jemnou masáží nebo napařením.  Prokrvená pleť totiž daleko lépe vstřebává výživné látky z masky.

Jednoduchá pleťová maska s okurky a bílým jogurtem

Úplně nejjednodušším trikem je vzít salátovou okurku a oloupat ji. Určitě to znáte z nějakého filmu. Slupky z okurky mají čistící a zároveň stahující účinek. Skvěle tak působí na problematickou pleť s rozšířenými póry, ale i na jiné typy pletí. Je to výborná první pomoc třeba po večírku, protože eliminuje otoky kolem očí. Pokud se vám nelíbí slupky, velmi dobře působí také šťáva z okurek.

Další jednoduchou maskou je bílý jogurt. Štětcem nebo rukou nanesete jogurt na obličej a také na dekolt. Masku setřete papírovým ubrouskem asi po patnácti minutách a pak pleť omyjete vlažnou vodou. Tato maska skvěle funguje hlavně na mastnou pleť, a když jogurt aplikujete studený, zmenšuje otoky.

Na mastnou pleť pomáhá i tato směs: Jemně nastrouhané jablko smíchejte se lžičkou bílého jogurtu, lžičkou medu, polovinou lžičky mleté skořice a lžičkou ovesných vloček. Po 20 minutách masku omyjte vlažnou vodou.

Kombinace nastrouhané okurky a bílého jogurtu zase pomáhá proti vráskám. Nechá se působit 25 minut a pak se opláchne. Jiným zaručeným receptem na vrásky je jemně nastrouhaná mrkev a našlehaným vaječným bílkem. Necháme ji působit také 25 minut.

Číst více:  Jak doma naložit zázvor s medem a citrónem recept

Zralé Banány, nebo maska z Avokáda?

Máte-li doma dostatečně zralé banány a vaše pleť je suchá, snadno si vyrobíte výživnou péči. Banán rozmačkejte vidličkou a smíchejte s vaječnými žloutkem a dvěma čajovými lžičkami panenského olivového oleje. Masku nechte působit asi dvacet minut.

Pleťová maska z avokáda se hodí pro citlivou pleť. Ze zralého avokáda vydlabejte dužinu a pak rozmačkejte ji na kaši. Tu pak naneste na pleť a nechte působit deset minut. Opláchněte si obličej vlažnou vodou a případně ještě následně očistěte pleťovým tonikem.

Avokádo pomůže i v případě, že je vaše pleť unavená. Pružnost vaší pleti vrátí opět kašička z avokáda smíchaná s malou lžičkou medu, lžičkou bílého jogurtu a lžičkou čerstvé citronové šťávy. Důkladně promíchanou směs nechte působit 15 – 20 minut a pak tvář opláchněte.

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *