5 Tipů jak se zbavit slimáku na zahradě

Slimáci nahání husí kůži každému zahradníkovi. Každý zahradník by totiž mohl vyprávět o tom, jak rychle jsou schopni tihle slizští tvorové zničit celou úrodu.

Pokud se do boje s nimi nepustíte včas, vaše snaha vypěstovat si vlastní bylinky nebo zeleninu, může rychle přijít vniveč.

Naštěstí existuje celá řada osvědčených způsobů, jak se slimáky bojovat. To, co si vyberete, záleží jen na vás.

Zahajte chemický útok

V každém lepším zahradnictví seženete hned řadu chemických výrobků proti slimákům. Zpravidla se jedná o granule, po jejichž požití slimák pojde. Nutno podotknout, že tyto granule nepatří k nejlevnějším a máte-li velkou zahradu, může se vám tento způsob boje se slimáky pěkně prodražit.

Pozvěte slimáky na pivo

S troškou nadsázky se dá říct, že na slimáky platí to stejné, co na vaše kamarády. Pozvání na pivo. Vezměte mělkou nádobu, zakopejte ji až po okraj do země a nalijte do ní trochu piva. Slimáci se opijí a utopí se. Do rána z nich bude jen sliz, který vylijete.

Vydejte se na noční lov

Finančně nenáročnou likvidací slimáků je jejich sběr. Slimáci jsou noční tvorové, proto je musíte sbírat za soumraku, někdy i za setmění s baterkou v ruce. Nebo si naopak přivstat a snažit se je posbírat dříve, než se schovají před sluníčkem. Můžete je sbírat do solného roztoku, zmíněného piva, nebo do kyblýku s vápnem, kde se rozpustí.

Někteří zahrádkáři se vydávají večer co večer na lov s baterkou v jedné ruce a solničkou v druhé ruce a slimáky prostě posolí. Chlorid sodný, který sůl obsahuje způsobuje rychlý rozklad slimáka.

Obsypejte záhon pilinami nebo smirkovým papírem

Pokud máte jinou představu o ideálním večeru než je lov slimáků, zkuste si vzít na pomoc piliny nebo smirkový papír. Rostlinky pečlivě obsypejte pilinami kolem dokola a nebo záhonek obložte smirkovým papírem. Obojí má stejný efekt. Slimáci si dají pozor, aby si o drsný povrch nerozpárali břicho a půjdou radši k sousedům.

Číst více:  Sadba a osivo - Informace o sadbě a osivu

Chcete-li efekt znásobit, polijte piliny nebo smirek lógrem z kávy. Kofein působí na slimáky jako nervový jed a téměř okamžitě je zabíjí.

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *