Jak vybrat dětské autosedačky – rady a tipy

Dětské autosedačky zajišťují bezpečnou jízdu vašeho dítěte. Dětské autosedačky jsou povinné na všech druzích komunikací a také ať už jedete pouze ve městě či nikoliv. Nejsou již žádné rozdíly v tom, kde se v autě pohybujete. Dětské autosedačky zachránily mnoho dětských životů a chrání život právě i vaší ratolesti. Pokud nepoužijete dětské autosedačky, porušujete zákon a musíte nést odpovědnost. Ztrácíte tím dva body a pokuta je ve výši 1500 až 2500 korun. Nekupujte svým dětem pouze hračky, hry a stavebnice, myslete také na jejich bezpečnost.

Děštské autosedačky pro různě staré děti

Pokud máte dítě, ať patří do jakékoliv věkové kategorie, je nezbytné zakoupit vhodné dětské autosedačky, které odpovídají kategorii, do níž patří vaše dítě. Dětské autosedačky je nezbytné instalovat do auta za pomocí návodu, který je vždy k výrobku přiložen. Dětské autosedačky se po připevnění nesmí hýbat, jinak není zajištěna stoprocentní bezpečnosti vašeho dítěte. Dětské oblečení nemá vliv na pásy, které musí vždy k tělu dítěte přiléhat. Některé autosedačky pro děti jsou kompatibilní s kočárky, což je velkou výhodou a tyto několika účelové autosedačky vám ušetří nejen místo, ale i peníze. Dětské autosedačky patří mezi velmi důležité vybavení dítěte a jejich výrobou se v současné době zabývá mnoho společností.

Provedení dětské autosedačky

Lze zakoupit pestrobarevné provedení, stejně jako barevný dětský nábytek. Neberte si život vašeho dítěte na svědomí a kupte kvalitní a bezpečnou autosedačku, která bude vaší ratolesti sloužit několik měsíců či let při jízdě autem.

Pokud je dítě těžší než 36 kilogramů a jeho výška dosahuje 150 centimetrů, již nepotřebuje dětskou sedačku a může být poutáno klasickými bezpečnostními pásy.

Dětské autosedačky a vyjímky

Existují i výjimky, kdy nemusí být dítě přepravováno v dětské autosedačce, a to v případě, že zdravotní stav dítěte to nedovoluje. Pokud je dítě přepravováno ve vozidle policie, hasičů či záchranné služby nemusí být užity dětské autosedačky. Také nemusí být používány v autě taxi služby.

Zajistěte už teď bezpečnost jízdy a zakupte vhodnou autosedačku.

Důvody pro dětské autosedačky

Existuje celá řada rozumných důvodů, proč používat dětské autosedačky. Mezi hlavní důvody používání patří skutečnosti, že při prudkém brzdění anebo rychlý náraz každou osobu ve vozidle vrhne neuvěřitelnou silou dopředu. Pokud je dítě přepravováno v autě bez dětské autosedačky, znamená pro něj náraz stejné riziko jako pád ze třetího patra budovy, a to při povolené rychlosti 50 km/hod. Je nezbytné dítě poutat i při přepravě ve městě, protože nikdy nevíte, kdo do vás může narazit a jakou rychlostí. Ne vždy nehodu musíte zavinit vy. Avšak lidé umírají i na úkor chyb druhých. Cesta do školy, do kina či na nákupy je stejně nebezpečná jako cesta do jiného města.

Číst více:  Jak vybrat správné dětské odrážedlo

Při pouhé rychlosti 15 km/hod může být náraz pro vaše dítě také smrtelný. Podle statistik vyplývá, že nejvíce lidí, kteří zemřeli v autě při nehodách, byly právě děti, jež nebyly umístěné v autosedačkách a bezpečně připoutané. V roce 2004 bylo 15 mrtvých dětí v autě, když to porovnáte s 9 mrtvými chodci a nula cyklisty, je to neuvěřitelně vysoké číslo.

Nepřipoutané dítě v autosedačce

Nepřipoutané dítě v autosedačce umírá v autě sedmkrát rychleji, než dítě, které bylo v autosedačce bezpečně připoutané a usazené. Jak jistě víte, havárii zabránit nemůžete, ale jediné, co sami zmůžete je zachránit život svému dítěti, a to díky kvalitním autosedačkám.

Mnoho rodičů se také při poutání dětí mýlí. Myslí si, že když je dítě, které ještě není vysoké 150 cm, připoutané standardním bezpečnostním pásem, jsou také zabezpečené. Avšak jste na omylu, pás jde u těchto menších dětí přes krk, čímž hrozí riziko uškrcení při nárazu v autě. Nikdy nedržte dítě v náručí, pokud cestujete autem, ať už na kratší či delší trasy. Při nárazu jej neudržíte a může se vám z rukou vyvrhnout na přední sklo anebo jej zamáčknete vlastní tíhou těla.

Doporučujeme vám se vyvarovat těmto chybám a také si důkladně přečtěte důvody, které vysvětlují používání autosedaček. Zachraňte svému dítěti život a dopřejte mu jen to nejlepší. Nemyslete pouze na hračky, hry a stavebnice. Myslete především na bezpečnost.

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *