Párty pípa na pivo – půjčit nebo zakoupit?

Co může být lepšího, než letní grilování na zahradě s přáteli, veselé oslavy narozenin či bujaré, ale přitom velmi pohodové silvestrovské párty doma nebo na chalupě? Pokud jste příznivci zmíněných akcí a zároveň milovníky zlatavého pěnivého moku, jistě přemýšlíte, jak si jej právě na zahradách, chalupách či v pohodlí domova co nejlépe užít. Všichni si zcela jistě dáme za pravdu, že lahváče, plechovky, ani plastové lahve nepřináší ten pravý požitek a se džbánkem do hospody se nám často chodit nechce a ve větší partě lidí by toto řešení nepřinášelo ten pravý efekt.

Nejlepším řešením je pořídit si párty pípu s pumpičkou a vlastnoručně si načepovat půllitr lahodného pivního moku kdekoli se vám zachce. A dokonce nemusíte řešit ani situaci, kdy na místo není možné přivést elektrickou energii. Podívejme se tedy, jaké možnosti v oblasti párty píp pivaři mají a na co při pořízení párty pípy určitě nezapomenout.

 Půjčit nebo koupit?

První otázku, kterou bychom si měli položit je, zda si chceme párty pípu pouze vypůjčit nebo rovnou koupit. Pokud pivní akce nepořádáme příliš často, není problém si party pípu a vše potřebné zapůjčit. Poplatek za půjčovné party pípy bývá relativně nízký, podmínkou je však složení vratné kauce, která je v podstatě rovna koupi nové párty pípy. Zároveň si můžeme rovnou i zakoupit správně vychlazený sud oblíbeného piva a při rychlé konzumaci a správném uskladnění již nemusíme příliš řešit otázku potřebného chlazení.

Součástí párty pípy bývá rovněž ruční pumpička pro potřebné tlakování sudu. Natočit pivo zvládne skutečně každý a kamarádi zcela jistě ocení, když si svůj půllitr budou moci natočit sami. Cena za půjčení párty pípy začíná na padesátikoruně za den a investice do nového zařízení vás přijde na 2 500 korun a více.

Číst více:  Jak si doma vyrobit bublifuk?

Chlazení na party pípu

Pro ty z vás, kteří grilovačky, zahradní párty a večírky pořádáte častěji, je vhodné se zamyslet nad zakoupením vlastní párty pípy. Je potřeba si položit otázku, zda zvolíme párty pípu s pumpičkou či bez ní (taková pípa je nazývaná jako country pípa a lze zde použit prakticky jakoukoli hustilku) a jakým způsobem budeme sud chladit. V teplejším počasí nebo místech bez chladného sklepa stojí za to popřemýšlet nad vhodným pivním chlazenímkteré však samozřejmě představuje již podstatně vyšší investici.

Nutné je také pořízení správné narážecí hlavy. Na trhu jsou k dostání 3 typy narážecích hlav – bajonet, plochý (flach) a kombi, přičemž na každý druh piva je potřeba hlava jiná. Pokud rádi experimentujeme a hodláme párty pípu využít skutečně na maximum, můžeme si pořídit všechny 3 typy narážecích hlav (zde pozor na matoucí název kombi – neznamená to, že s touto hlavou můžeme nahradit bajonet či flach).

Kolik stojí Narážecí hlava na pivní pípu?

Investice do jedné narážecí hlavy se pohybuje kolem tisícikoruny. Pokud jsme však věrni pouze jedné značce, na kterou nedáme dopustit, postačí nám jeden druh narážecí hlavy vhodný přímo pro naši značku a konkretní druh piva. Narážecí hlava nebývá součástí párty pípy, nezapomeňte tedy, že je nutné ji objednat zvlášť. Pokud si párty pípu zapůjčujete v profi půjčovně, nemusíte mít obavy, že by vás školený personál na vše nutné neupozornil. Stejně tak při nákupu párty pípy by vás měl personál správně nasměrovat, či na shopu přidat vše potřebné mezi související položky, či rovnou nabízet výhodné sety.

 

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *