Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/inc/nxs_functions_engine.php on line 168

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/inc/nxs_functions_engine.php on line 175

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/inc/nxs_functions_engine.php:168) in /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 1167
Má zelený čaj vliv na hubnutí? » ZeeWa.cz
Vše o zdravém Hubnutí

Má zelený čaj vliv na hubnutí?

Podle mnoha výzkumů zelený čaj hraje velmi důležitou roli v procesu hubnutí. Víme o tom už od nějaké doby, ale proč je to tak důležité? Zejména proto, že zelený čaj podporuje proces termogeneze – spalování tuků. Kromě toho snižuje hladinu lipidů – např. takových, jako je špatný cholesterol – LDL. Výhodou výtažku ze zeleného čaje je: úbytek hmotnosti těla a relativní ochrana proti rakovině.

Ve vzdálené Asii výtažek ze zeleného čaje je populární od tří tisíc let. Kromě skvělé příchuti obsahuje mnoho léčivých složek.

Zelený čaj snižuje hladinu cukru a triglyceridů v krvi

Zvyšuje hladinu cholesterolu HDL, snižuje hladinu cukru a triglyceridů v krvi. Výhody přispívají ke snížení objemu tělesného tuku a váhy. Zelený čaj je zdrojem polyfenolů a látek o zvláštním významu, které bojují proti rakovině.

Polyfenoly stimulují produkci antioxidantů a enzymů o detoxikační činnosti, brání také tělo před volnými radikály. Polyfenoly jsou schopny zastavit množení se rakovinných buněk a nastartovat přirozený proces zvaný programovaná buněčná smrt, tzv. apoptóza. Blokují produkci enzymu urokinazy, která je nezbytná pro růst rakovinných buněk.

Zelený čaj je složen z vitaminů a minerálních látek jeho, pití doplňuje nedostatek těchto látek. Močopudné vlastnosti a trávicí procesy nejen zklidňují bolesti žaludku, ale urychlují také vylučování toxických látek z těla. Pravidelné pití zeleného čaje brání nadměrnému srážení krve a snižuje krevní tlak. Pozitivně působí na trávicí soustavu, nervový a kardiovaskulární systém, chrání před aterosklerózou a degenerativními onemocněními.