Co všechno by měla obsahovat zdráva a dietní snídaně

Je prokázáno a prověřeno, že snídaně je nejdůležitějším jídlem celého dne. Bohužel však ne každý si to uvědomuje a spousta lidí tak nesnídá vůbec nebo si uvaří pouze kávu a k tomu si zapálí cigaretu. Je pak jen otázkou, která varianta je ta horší. Výmluvy lidí na to, že ráno nemají tolik času, aby posnídali jsou hodně hloupé a alibistické.

Vždyť stačí vstát o půl hodiny dřív a v klidu si sednout a nasnídat se.  To však ale také neznamená, že si vytáhnete oplatek a ten sníte. Snídaně jakožto první a nejdůležitější jídlo dle musí být vydatná a dát vám mnoho energie na celý den.

Proto by neměla obsahovat velké množství cukrů, které jsou zdrojem pouze okamžité, rychlé energie. Ideálním snídaňovým menu je například ovesná kaše, celozrnný chléb s lučinou a paprikou, vajíčko, musli a tak dále. Velmi důležitý je také pitný režim. Zvolit si můžete mléko, čaj, stoprocentní ovocnou nebo zeleninovou šťávu, Meltu nebo jiný cereální nápoj, acidofilní mléko a tak dále.

Je samozřejmě možné si zvolit i kávu, pokud člověk bez ní ráno nemůže fungovat. I když je to spíše už jen o zvyku a ne o funkčnosti. Tím, že si člověk dá pořádnou vydatnou snídani nebude celý den tak unavený, bude mít lepší náladu a nebude mít potřebu pak uzobávat různá jídla, jelikož nebude mít pocit hladu.

Číst více:  Jak funguje léčba pijavicemi

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *