Jak se zbavit mušek v domácnosti?

Mušky jsou malá a velmi dotěrná stvoření, která nám dokážou značně otrávit život. Zejména parné letní dny jsou pro ně jako stvořené, kdy se v našich domácnostech povaluje spousta zdrojů v podobě shnilého ovoce.

Stačí i jen malý kousek nahnilé broskve, banán s fleky či kousek jablka a malér je na světě. Zbavit se celého hejna těch malých potvůrek rozhodně není jednoduché, proto člověk stále hledá možné způsoby jejich likvidace. Zkuste je zlikvidovat podle některého našeho návodu.

Lepící plácačka – Klasická plácačka na mouchy vám v případě mušek nepomůže, jsou malé a velmi rychlé. Zkuste si proto vyrobit lepící plácačku. Pořiďte si polystyrenovou destičku nebo třeba jednorázový talíř, který je z podobného materiálu, nastříkejte ho lakem na vlasy nebo sprejem na vaření a máte hotovo. Když ho pak použijete jako plácačku, mušky se k ní přilepí a po chvilce pak uhynou.

Vonná tyčinka – Mušky mají velmi citlivé dýchací ústrojí, které potřebuje dostatečný přísun čerstvého vzduchu. Jakmile však začnou dýchat cokoliv dráždivého, jako třeba kouř, dokáže je to velmi rychle zabít. K tomu vám postačí vonná tyčinka, jejíž vůně a jemný kouř mušky zahubí.

Shnilé ovoce – Možná to zní divně, když právě ovoce je většinou původcem jejich výskytu, ale použít se dá i k jejich likvidaci. Do misky dejte shnilé ovoce (jablko, banán atd.), misku zabalte do potravinové fólie, aby se na ní udržela. Pomocí párátka či jehly udělejte do ovoce několik malých dírek a postavte mísu tam, kde se mušky vyskytují. Ovoce je svou vůní přiláká dovnitř, ale ven se už nedostanou.

Víno – Pro mušky je víno velmi lákavou záležitostí, takže se dají snadno chytit do pasti. Nechte na dně lahve zbyteček vína, stačí jen troška a postavte lahev blízko mušek, ty pak nalezou dovnitř, ale dostat se ven už pro ně bude hodně těžké. Díky zužujícímu se hrdlu lahve se jim tak lahev od vína stane vězením.

Číst více:  Ložnice inspirace - Modrá, Fialová, Hnědá, Šedá nebo Bílá?

Jablečný ocet – V domácnosti má jablečný ocet své čestné místo, neboť má skvělé vlastnosti a dá se použít na spoustu věcí. Jednou z nich je i lákání mušek. Do hrnku či skleničky nalijte trochu jablečného octa, zakryjte ho trychtýřkem (plastovým nebo papírovým) a postavte hrnek na místo, kde se vyskytují mušky. Nalezou dovnitř, ale díky malému otvoru už nebudou umět trefit ven. Pokud ještě do octa kápnete i trochu jaru, budete mít přímo muší jed.

Past z jaru – Připravte si sladký roztok, v němž nebude pro mušky jar rozpoznatelný. Do sklenice nalijte jakýkoliv ocet, přidejte cukr, zamíchejte a přidejte jednu až dvě kapky jaru. Díky sladkokyselé vůni budou chtít mušky ochutnat, ale jakmile to udělají, jar je zabije.

Pivní past – Vedle vína se muškám zamlouvá i vůně piva. Připravte si zavařovací sklenici, do poloviny jí naplňte pivem (jakékoliv), pomocí hřebíku a kladiva udělejte několik dírek do víčka a sklenici zavíčkujte. Mušky nalezou dovnitř a ven už nebudou moci. Po několika dnech lze pivo vyměnit a chytat dál.

Coca-cola – Ze sladkých nápojů se nejvíce osvědčila právě coca-cola. Nechte trochu nápoje v lahvi, hřebíkem udělejte do víčka dírku, lahev pečlivě uzavřete a postavte tam, kde se vyskytují nejvíce. Můžete sledovat, jak se mušky nechají zlákat dovnitř, ven už ale nevylezou.

Droždí – Jistě vás to překvapí, ale droždí je v tomto případě naprosto skvělé. Do sklenice dejte teplou vodu, jen do půlky, přisypte 1 lžičku cukru a 1 sáček droždí v prášku. Promíchejte (připravte se na to, že to bude dost bublat), sklenici zakryjte potravinovou fólií a udělejte do ní jehlou pár malých dírek. Mušky tam vlezou a máte vystaráno.

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *