NÁVOD: Jak si najít práci na internetu?

Internet je velmi užitečné médium a když s ním umíte pracovat, jde za vodou. V tomhle článku si prozradíme pár užitečných tipů, díky kterým na internetu můžete sehnat dobrou práci.

Úplnou klasikou jsou inzertní weby, na kterých se střetávají zaměstnavatelé a zaměstnanci. Zde je nepřeberné množství nabídek práce z různých regionů a oborů. Po projetí nabídek si jistě najdete takovou, která by se vám líbila. Pak následuje kontaktování zaměstnavatele na email, nebo mobilní telefon.

Zaměstnavatel často požaduje zaslat životopis a něco o vás. Touto cestou je poměrně snadné získat dobrou práci. Důležité je vždy pečlivě pročíst požadavky zaměstnavatele a kontaktovat ho pouze v případě, že dané požadavky splňujete.

Patičky webů – volná pracovní místa

Zkuste si vyhledat společnosti, kde byste se chtěli uplatnit. Pokud jde o větší web, nebo eshop, prohlédněte si odkazy v patičce. Zde bývají odkazy jako je: volná pracovní místa, kariéra, nabídky práce a podobně. Po kliknutí na tenhle odkaz zjistíte volná pracovní místa, která samotná firma nabízí.

Na této stránce jsou často uvedené také požadavky a kontaktní údaje v případě zájmu. Těmito způsoby se dá najít taktéž velmi zajímavá a dobře ohodnocená práce.

Osobní kontaktování firem

Firmy které vás zaujali a líbí se vám jejich činnost můžete samovolně kontaktovat. Na začátek je potřeba dobře vědět, čím se firma zabývá a dát to zaměstnavateli najevo. Každá firma potřebuje kvalitní zaměstnance, a pokud ukážete, že dané problematice rozumíte, máte napůl vyhráno. Právě proto je potřeba vybírat firmu, která je vám svou činností a přístupem blízká. Je nesmysl kontaktovat firmu, o jejíž činnosti vůbec nic nevíte a dané problematice nerozumíte.

Pro kontaktování je možné využít email nebo telefon, jež velmi často bývají uvedené na webových stránkách firmy v kategorii kontakty. Plusové body dostanete za osobní návštěvu firmy. Pokud ale máte trému, nejlepší komunikační prostředek bude email.

Číst více:  Jak si v létě přivydělat peníze

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *