Jak správně krmit psa?

Pořídili jste si štěně nebo i staršího pejska a chcete mu dopřát jen to nejlepší, ale nevíte jak ho máte správně krmit? 

Představme si základní principy krmení.

Jak často krmit psa?

Pokud jste si pořídili štěně, určete mu krmnou dávku a krmte po malých dávkách vícekrát denně – ideální je začít na pěti dávkách, pokud si to časově můžete dovolit. Postupně se dávky budou o jednu snižovat – než si štěně na nový režim zvykne, dejte mu přibližně dva týdny až měsíc.

Dospělý pes by měl v ideálním případě dostávat nažrat dvakrát denně. Hodně rozepří se vede o tom, zdali je zdravé psovi dávat krmnou dávku pouze jednou denně, každopádně v takovém případě můžete psovi zbytečně zatěžovat žaludek a rozhodit mu zažívání.

Čím krmit psa?

Zde se nabízí tři varianty a jejich kombinace. Psa lze krmit „na sucho“ – to znamená kvalitními granulemi, piškoty a sušeným masem jako pamlsky, druhou možností jsou psí konzervy a masové taštičky a třetí variantou je takzvaný BARF neboli krmení syrovým masem a kostmi s doplňky zeleniny, ovoce a obilovin.

V každém případě se nedoporučuje varianty kombinovat, ale přivyknout zažívání vašeho pejska pouze jednomu typu stravy a ten mu neustále udržovat, ideálně bez výjimek.

Správné stravování psa je velmi náročné a zdlouhavé téma a každý majitel pejska by se o něm měl co nejvíce informovat ještě dřív, než si pejska pořídí. O jakékoliv rady můžete požádat i původního chovatele vašeho nového pejska nebo útulek, ze kterého pejska zachráníte. Určitě vám rádi a dobře poradí.

Číst více:  Co je brzlík? A vliv na lidské zdraví

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *