Jak vybrat správné dětské odrážedlo

Všechno je jednou poprvé, tuto otřepanou frázi slyší člověk nesčetněkrát za život. Stejně tak jako se musí člověk naučit řídit automobil v autoškole, musí se dítě naučit všechny dovednosti. Každý kluk se musí naučit nejprve sedět, pak přijdou první krůčky a nakonec se může začít běhat za děvčaty. Ale abychom se neuběhali, vymyslel si člověk množství dopravních prostředků. Jistě, nejrozšířenějším dopravním prostředkem je automobil, ale na ten si malý klučina musí chvíli počkat. Právě pro mladé gentlemany tu máme další možnosti – šlapací autíčko, tříkolku a také odrážedlo. Dříve než se dítě posadí do sedla kola, je právě odrážedlo vhodné hned z několika důvodů.

Proč právě odrážedlo?

Když se rozhodnete naučit své dítě jezdit na kole, máte možnost běhat vedle něj a snažit se jeho rozkolísanou jízdu korigovat, ovšem existuje i efektivnější cesta výuky. Udržet stabilitu dělá malým dětem nemalé problémy, a strachující se rodiče proto nemusí ani dítě na kolo v obavách pustit. Avšak máme dobrou zprávu a řešení – odrážedlo. Jelikož si odrážedlo získává stále větší popularitu, je dobré se seznámit blíže s jeho použitím, úskalím i dobrými radami. Nejprve upozorněme na to, že odrážedlo je vhodné jak pro kluky, tak holky. V žádném případě nenecháme děvčata zahálet s kočárky a posadíme je na startovní čáru hned vedle chlapců. Odrážedlo slouží k napodobení jízdy na kole, bezpečnou formou se tak mohou seznámit se základními pravidly, jak udržet rovnováhu a odhadovat rychlost. Dětská zvědavost potřebuje mít neustále dostatek podnětů a odrážedlo je v dostatečném množství nabízí.

Jak vybrat správné odrážedlo

Při výběru odrážedla je nutné mít na paměti několik důležitých skutečností. Koupě jakékoli hračky vyžaduje jistou dávku opatrnosti. Uvážlivý rodič by si měl zjistit, zda odrážedlo prošlo řádnou kontrolou nezávadnosti. Existuje také obava, že by mohlo být odrážedlo zdrojem nepříjemných pádů a zranění. Avšak bezpečné na sto procent nejsou ani dětské autosedačky. Co je ve výchově ratolestí důležité? Samozřejmě že pocit bezpečí, jistoty, ale i pocit samostatnosti, dojem, že něco ovládá samo. Odrážedlo nám je této fázi dobrým a spolehlivým pomocníkem. Máme možnost se tak podílet na prvních krůčcích v nezávislosti.

Číst více:  Jak funguje výklad z tarotových karet

Od odrážedla vede cesta v pozdějším věku přímo ke kolu. Výhodou odrážedla je absence strastiplného procesu učení a běhání jako nápomocný doprovod. Dítě se na odrážedle naučí jezdit úplně samo, není potřeba pomáhat s udržením rovnováhy.

Ujistěme se, že je odrážedlo kvalitně vyrobeno, nic z něj neodpadává a působí celkově solidním dojmem. Vyřízení reklamace by i v tomto případě neměl být problém, avšak ušetřený čas a starosti přijdou vždy vhod. Dobře se rozmyslete, pro jaký věk a povahu dítěte odrážedlo pořizujete. Obecné doporučení je, že pro dítě mezi 2-3 lety brzdu neinstalovat a nechat jejich účinek do pozdějšího věku.

Dítě by mělo na odrážedle cítit jistotu, proto existuje řada bezpečnostních doplňků a pomůcek. Cyklistická helma, chrániče loktů a kolen jsou zřejmě tím nejdůležitějším, co by si mělo dítě obléknout před každou jízdou na odrážedle. Vhodné je i užití reflexního oblečení a fluorescenčních prvků, dítě by mělo být vidět za každého počasí a denní doby. Dalším doplňkem k zviditelnění je i praporek na zadním blatníku odrážedla. Odrážedlo ani děti tohoto věku však za žádných okolností nepatří na silnici. Vždyť dostatek prostoru k vyjížďce se nabízí v parcích, pěších a obytných zónách, chodnících a zahradách.

Proč dítěti koupit odrážedlo?

Pohyb odrazem je pro všechny děti zcela přirozený a nedělá žádnému dítěti větší problém. Jelikož je odrážedlo zbaveno veškerého zbytečného vybavení, jako řetěz, postranní kolečka a šlapky, nemusí se dítě učit ani šlapat. K nesporným výhodám jistě patří i to, že dítě na odrážedle vystačí dospělé chůzi. Nemusíme se tak trmácet šnečím tempem, plusem proto je, že dokážeme prozkoumat i větší prostor než při chůzi. Radost z pohybu, samostatnosti nás jistě brzy přesvědčí o tom, že odrážedlo bylo správnou volbou. V budoucnu se nám navíc tato mezifáze mezi tříkolkou a kolem vyplatí.

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *