Jak vybrat ty nejlepší krbová kamna

Krbová kamna jsou menší než krby a přesto je jejich účinnost daleko vyšší. Přináší s sebou krásné zimní večery u plápolajícího ohně, které s sebou nesou teplo, příjemnou atmosféru a i trochu té romantiky. Krbová kamna mají oproti klasickým krbům obrovskou výhodu v kompaktním provedení, díky kterému je přesun i instalace kamen velmi rychlá a jednoduchá.

Oproti klasickým kamnům však přináší často velmi zajímavý design a velký průhled do ohniště. Především díky velmi pěknému vzhledu, snadné montáži a efektivitě při vytápění jsou krbová kamna stále žádanější.

Jak vybrat krbová kamna

Krbová kamna vybíráme za prvé podle výkonu jednotlivých kamen, to se odvíjí od toho, že do velkého domu nám nestačí malá krbová kamna a do malého bytu nejsou zapotřebí kamna s velkým výkonem. Druhým kritériem je design, u spousty lidí rozhoduje při výběru krbových kamen. A třetím bodem je cena, od které se vše odvíjí. Ti, kteří chtějí ušetřit a plánují nákup kamen s nižším výkonem, by si měli uvědomit, že vytopení požadovaných prostorů jim bude trvat podstatně déle a spotřebují více topiva.

Pro správnou funkci krbových kamen je důležitý komín, který by měl mít průměr minimálně 150 milimetrů a měl by být přímý bez úskoků, ty snižují jeho tah, který je velice důležitý pro jeho správnou funkčnost.

Krbová kamna vám pomohou ušetřit

Krbová kamna mohou vytápět i více místností. Rychle se nahřívají a jejich obsluha není náročná. Kladem je cenová dostupnost – ceny krbových kamen začínají již od 6000 korun, mohou se ovšem vyšplhat až ke 100000 korun. Proti otevřenému krbu mají o 1/3 menší spotřebu paliva!

Krbová kamna se dají umístit jak do chalup a chat, ale také do klasického bytu či domu. Při vhodném umístění mohou vytápět i několik místností. Krbová kamna jsou klasicky postavena před stěnu, netradičním umístěním může být i zavěšení na stěnu, tyto variace krbových kamen jsou však dražší.Krbová kamna by měla stát na nehořlavé podlaze nebo na podložce ze šlechtěné oceli, popř. z tvrzeného skla.

Číst více:  Koupit si dům nebo byt?

Samočištění skla dveří předehřátým vzduchem

Předehřátý spalovací vzduch silně proudí podél celé plochy skla dveří seshora dolů a vytváří tak „vzduchovou záclonu“, jež vymývá kreosot, který se na skle usazuje. Snížením množství spalovacího vzduchu se zmenšuje proudění vzduchu ve „vzduchové zácloně“. Jestliže se v důsledku dlouhého pomalého hoření nebo z důvodu použití mokrého dřeva vytvořil jemný kreosotový povlak na ploše skla, lze jej opět během přibližně 30 min. odstranit roztopením krbových kamen na dostatečně vysokou teplotu, při níž se usazeniny na skle spálí.

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *