Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/inc/nxs_functions_engine.php on line 168

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/inc/nxs_functions_engine.php on line 175

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/inc/nxs_functions_engine.php:168) in /data/web/virtuals/81791/virtual/www/domains/zeewa.cz/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 1167
Jaké existují způsoby zakrytí bazénu? » ZeeWa.cz

Jaké existují způsoby zakrytí bazénu?

Zakrytí bazénu přináší hned dvě výhody. V první řadě vodu chrání před mechanickým znečištěním. Zároveň ji udrží teplejší, což znamená, že se můžete koupat mnohem déle, uvádí se, že lze takto sezónu prodloužit až o čtyři týdny.

Krycí plachty

Prvním nejjednodušším řešením je použití obyčejné krycí plachty. Nevýhodou ovšem je, že nemáte-li speciální navíjecí zařízení, manipulace s ní je hlavně v jedné osobě poněkud komplikovaná, navíc musíte počítat s její omezenou výdrží.

Bazén také není chráněn v době, kdy se koupete. A navrch plachta rozhodně u zapuštěných variant neplní bezpečnostní funkci, naopak! Pokud se po zahradě pohybují malé děti, mohou sem zaprvé i vzdor jí spadnout a za druhé jim může přímo znemožnit se odsud dostat!

Rolety a fólie

Jinou možností je klasická fólie, ať už v podobě posuvné nebo případně i nafukovací verze. Některé typy vám poslouží výlučně tehdy, když bazén není v provozu, ale dají se na trhu pořídit už i modely, které otevřete, takže nad bazénem máte ochranu jen svrchu, a tedy neustále. Nevýhodou je, že taková fólie samozřejmě má jen omezenou životnost, příliš jí nesvědčí nízké teploty.

Další variantu představují takzvané plovoucí rolety. Patří-li to mezi vaše požadavky, protože doma máte děti nebo domácí mazlíčky, zajímejte se o ty, které svou konstrukcí dokáží zabránit náhodnému spadnutí do bazénu, jelikož unesou v případě nehody i dospělého. Lamely mohou i dopomoci k ohřátí vody, ale je to opět výlučně v době, kdy se nekoupete, protože samozřejmě zakrytý bazén využívat nelze.

U zastřešení bazénu si naproti tomu není problém libovolně navolit rozměry, to znamená, že se dá zvolit taková výška, která bazén ochrání a zároveň nebude bránit v přístupu do něj. Oblíbeným materiálem je zejména polykarbonát, který zaručuje dlouhou životnost celého systému. Kromě toho si ji přizpůsobíte i esteticky a vyberete si takovou barvu, která se k vašemu domovu hodí nebo se vám prostě líbí. Některé mohou být opatřeny i dětskou pojistkou, to znamená, že nejmenší se k bazénu opravdu nedostanou a nemusíte se o ně bát ani tehdy, když je na chvilku pustíte z dohledu.