Tip: Co je to Matcha tea a jak ho správně připravit?

Už jste někdy slyšeli o japonském čaji Matcha tea? Pokud ano, určitě víte, že se jedná o velice kvalitní zelený mletý japonský čaj, jehož výroba patří k jedné z nejsložitějších. Know-how na výrobu tohoto čaje znají pouze elitní japonští farmáři. Pojďme se o dozvědět více nejen o něm, ale i o jeho léčivých účincích!

V obchodech můžeme koupit mnoho druhů Matcha tea, ne všechny jsou však ty pravé a kvalitní. V první řadě je samozřejmě lepší si připlatit. Tento čaj rozhodně nepatří mezi nejlevnější, ale díky jeho účinkům určitě stojí za to si za něj připlatit.

Můžete jej koupit na internetu přímo na stránkách matcha tea, případně v obchodech zdravé výživy, nebo ve wellnes a fitness centrech.

Jak se Matcha tea připravuje

Tento čaj se dá připravit na několik způsobů

Horký čaj

Stačí dát část čaje do shakeru, zalít horkou vodou a zamíchat. Můžete přidat citron, či med, to už jen záleží na chutí.

Studený čaj

Platí to stejné, jako u čaje horkého, rozdíl je v tom, že ho zalijete vodou studenou. Já mám raději tento čaj na studený způsob, za horka mi až tolik nechutná. Je to skvělé osvěžení při letních dnech, nebo při těžších fyzických výkonech.

Mnoho dalších způsobů

Tento čaj se dá přidat do různých šťáv, džusů, jídel a dokonce z něj můžete i péct či dělat zmrzlinu. Pokud se podíváte přímo na stránky tohoto čaje, najdete mnoho skvělých receptů.

Já sama tento čaj piji téměř každý den a nemůžu si ho vychválit. Mé sportovní výkony jsou efektivnější a cítím se lépe, plná energie a nejsem unavená. Je jen na vás, jestli dáte tomuto čaji šanci, je pravda, že cena nepatří mezi nejnižší, ale já si myslím, že i za tu cenu tento čaj stojí!

Číst více:  Na co se používá Andělika lékařská

Co Matcha tea obsahuje?

  • velký obsah antioxidantů
  • minerály (vápník, zinek, železo a draslík)
  • vitaminy (E, C, a beta-karoten)
  • l-theanin (aminokyselina, která navozuje v mozku stav hluboké relaxace, aniž bychom cítili ospalost)
  • theofyllin (stimulant, který působí na nervové centrum)

Jaké jsou jeho účinky na zdraví?

  • Díky l-theaninu redukuje úzkost, podporuje dobrou náladu a pomáhá soustředění, proto je i velice oblíbený mezi studenty.
  • Snižuje cukr, cholesterol a rizika kardiovaskulárních onemocnění.
  • Zrychluje metabolismus, proto je velice vhodný na hubnutí.

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *