Máte alergii na šperky – Jak se projevuje alergie na šperky?

Nosíte ráda šperky? Která žena se nějakým tím šperkem zdobí nerada! Šperky jsou krásné, jakýkoliv jednoduchý oděv povýší na krásnou róbu. Bohužel někdy se může stát, že vámšperky způsobí nepěkné zdravotní komplikace. Ano, i na šperky totiž můžete být alergičtí. Jak se taková alergie projevuje s co ji vyvolává?

Alergie na šperky může hrozit každému desátému

Na to, že můžete být alergický na kde co, jsme asi dnes již zvyklí. Zhoršující se životní podmínky neustále zvyšují počet alergiků. A alergii je dnes možné získat i na šperky. Ano, bohužel lze mít alergii i na to, co nás běžně zdobí. Jak se alergie na šperky projevuje? V první řadě postižení pokožka zarudne. Na postiženém místě se objeví malé červené skvrnky, které svědí a pálí. Dále může při alergii na šperky následovat vyrážka, která může nepříjemně svědit a posléze se i loupat. Pakliže se jedná o místo, kde normálně nosíte šperky, pak je jasné, že máte alergii právě na ně, nebo ještě lépe řečeno na materiál, ze kterého jsou šperky zhotoveny. Alergie může vzniknout i na zlato, či stříbro, ale tím největším nebezpečím a alergenem je nikl. Alergie na šperky vyrobené z niklu může trápit až deset procent populace! A nejde pouze o šperky. Z niklu se běžně vyrábí také nádobí nebo třeba rychlovarné konvice, takže se s ním alergici běžně setkají i v kuchyni.

Jak bránit před alergií na šperky?

Do jisté míry se můžete alergii na šperky bránit dopředu. Tím, že zachováte několik jednoduchých pravidel. Alergie na šperky vzniká velmi často tam, kde se šperky bezprostředně dotýkají pokožky, zejména tehdy, když jsou šperky extrémně utaženy, pokožka se pod nimi potí a je vystavena většímu působení alergenu. Takže první rada zní: neutahujte šperky příliš a pokožku pod nimi nechejte dýchat! Pakliže o sobě již víte, že alergií trpíte, zajímejte se dobře, jaké přesné složení šperky, které si hodláte zakoupit, mají. Nenechejte se odbít prostým vysvětlením, že se jedná o zlato, či stříbro. Ve většině případů jsou totiž šperky vyrobeny ze slitin. A do slitiny si může nikl najít jednoduše cestu! Pokud již takový šperk vlastníte, nejspíše vám nezbude, než se s ním rozloučit…

Číst více:  Jak se zbavit nadýmání

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *