Jak cvičit a trénovat vaši pamět

trénování paměti

Paměť je obrovským celkem složeným z našich zážitků, informací a vjemů, které se v ní hromadí celý život. Má neomezenou kapacitu a je schopná uchovávat vůně, pocity, sluchové i vizuální podněty. To jak dobře nám slouží je dáno naším životním stylem, koníčky a vlastně vším co prožíváme. City jsou pro paměť velmi důležité, podle nich vzpomínky tříbí, nepodstatné dokonce zapomíná. Proto si vždycky pamatujeme nakonec to dobré, protože náš mozek má tendenci špatné věci zapomínat. Jak tedy paměť trénovat?

[wpsm_numbox num=“1″ style=“3″]Změna návyků a denního režimu[/wpsm_numbox]

  • Změna – Pokud si váš mozek zvykne na denní stereotyp, ví že věci ve skříni jsou vždy tak jak jsou, má jednoduchý život, zakrní. Čím víc mu ho budete znepříjemňovat každodenními drobnými změnami, které si bude muset pamatovat, tím víc ho budete trénovat. Patří sem také vykonávání drobných úkonů levou rukou (jste – li pravák), dále občasné přerovnání šatníku, změna v cestě do práce, do školy, možností je celá řada.V neposlední řadě sem patří také zkoušení nových věcí – ať už poslech písničky kterou jste nikdy neslyšeli nebo televizní pořad který běžně nesledujete, všechno to budou pro váš mozek nové vjemy

[wpsm_numbox num=“2″ style=“3″]Klasické prostředky k trénování paměti [/wpsm_numbox] 

  • sem patří různé hry od pexesa až po šachy, křížovky, sudoku, různé rébusy, variace slovního fotbalu atd. Dále sem patří také učení se cizím jazykům, při učení dochází totiž k tzv. memorování což je vlastně asi nejlepší trénink vaší paměti a mozku.

[wpsm_numbox num=“3″ style=“3″]Chytré technologie[/wpsm_numbox]  

  •  nebojte se do svého tréninku paměti zapojit také vaše pc, telefon, tablet. Je řada aplikací a her při které kladou důraz na logické myšlení, taktiku, strategii. Na internetu je pořád něco nového a právě touto zvídavostí, hledáním a tříbením informací svou paměť trénujete
Číst více:  NÁVOD: Domácí bělení zubů, jak na to?

[wpsm_numbox num=“4″ style=“3″]Sledování Televize, případně hraní logických her[/wpsm_numbox]   

  • můžete na svou paměť myslet i při výběru toho co sledujete v televizi, různé vědomostní soutěže, naučné dokumenty i cestopisy jsou hodnotné vjemy, které si určitě dopřejte. Naopak pokud budete sledovat seriál, který opakují po desáté a vy ho znáte nazpamět váš mozek zase, zakrní.

To by bylo pár rad k tomu jak trénovat paměť, nepotřebujete drahé permanentky ani opustit teplo domova a můžete začít s vaším „brain-stormingem“ jak se v angličtině trénování mozku a paměti říká. Tak vidíte, už jste začali.

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *