Jaké používat vitamíny na vlasy

Vše, co žena potřebuje ke kráse, je zdraví. Toto neplatí o všech částech těla. Zdravý organismus je pěkný a rychle se projeví i na povrchu. Množství žen touží po krásných zářivých vlasech plné barvy, pevných konečků a vysokého objemu. Příliš mnoho žen se však spoléhá na výdobytky kosmetiky. Ta sice dokáže odstranit nedostatky vlasů a účesu, ovšem z dlouhodobého hlediska vlasům nepomáhá, spíše je ničí. Svým způsobem se takto ženy stávají závislé na kosmetice. Bez ní přestávají být krásné, s ní získávají svůj standard. Namísto investic do nejnovější francouzské kosmetiky by ženy měly zaměřit svou pozornost na celkové zdraví organismu.

Pokud chcete mít dobře vypadající vlasy, plné lesku a barvy, tak jediným skutečným řešením tohoto problému je správný životní styl a zdravá strava

Těžko říci jaké jsou nejlepší vitamíny právě pro vaše vlasy, na každého funguje něco jíného a je třeba to vyzkoušet. Většina lidí ví, že k tomu, aby měli hezké nehty a zdravé vlasy, potřebují dostatečný přísun vitamínu A, E a některých dalších významných minerálních látek. Mnozí lidé doporučují brát doplňky výživy – ty sice skutečně doplní některé chybějící látky, ale nikdy by neměly nahrazovat skutečnou stravu. Vždyť proto se i volají doplňky výživy.

Ani příjem vitaminů nepomůže, pokud vedete nezdravý životní styl – pokud kouříte a pravidelně požíváte alkohol. Zejména alkohol je velmi nevhodný pro jakékoliv tvůrčí procesy v těle člověka, včetně tvorby vlasů.

Vyhněte se alkoholu a cigaretám

Nejlepším řešením z hlediska zdraví vlasů je vzdání se konzumace alkoholu s výjimkou opravdu speciálních příležitostí, vyloučení cigaret ze svého života – toto platí i pro pasivní kouření, které může mít v některých případech ještě horší následky, jako kouření aktivní.

Žena co kouří a pije alkohol, může jen velmi těžko očekávat zdravé vlasy. Alkohol je buněčný jed, který působí i na vlasové váčky, kde dochází k tvorbě a růstu vlasů. Kouření má daleko širší nepříznivý dopad. Kouřením mohou být ohroženy nejen ženy, které aktivně kouří, ale ženy, které se pohybují v zakouřených prostorách. Zde však dochází spíše narušování jejich vnější struktury jako k poškozování procesu jejich tvorby. Pro zdravý růst vlasů je třeba se zdravě stravovat. Příjem zinku a jiných materiálů se postará o zdraví pokožky, která je zase odpovědná za zdraví vlasů.

Číst více:  Viaderm proti řídnutí vlasů - cena, balení, informace

Pro zdravé vlasy je nutná i kvalitní životospráva, je tedy nutné zaměřit se na pestrou stravu, které dominuje ovoce a zelenina. Nemusíte se stát vegetariánkami, avšak maso by mělo tvořit menší část vašeho jídelníčku. A nakonec si můžete k tomuto celému mixu opatření přidat třešničku na dortu – vitamíny na vlasy v podobě tablet, nebo dalších doplňků.

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *